Mura je sezono 1936/1937 odprla s slovesno otvoritvijo stadiona, ki ga je obeležilo več različnih športnih dogodkov - štafeta skozi mesto, atletsko tekmovanje in dve nogometni tekmi. Celotni stoški stadiona so znašali 160.000 dinarjev. Stadion je imel glavno leseno tribuno, atletsko stezo, nogometno in teniško igrišče.
V sezoni 1936/1937 je Mura tekmovala v II. razredu mariborske skupine in zasedla drugo mesto. Zaradi dogovarjanja med klubi in zahrbtnih igrah se je Mura pritožila na rezultate in uspela. Vodstvo tekmovanja je določilo dve novi tekmi z Građanskim iz Čakovca, ki sta določili prvaka skupine. Na koncu je prvak postala Mura, ki je nato še v dveh tekmah premagala Radeče in se uvrstila v I. razred tekmovanja. Sezono so zaznamovali zaostreni odnosi z Lendavo, ki je sodelovala pri nameščanju tekem. Mura je junija 1937 prekinila vse športne stike z Lendavčani. V tej sezoni je Mura odigrala 30 tekem, kar je največ doslej. Prvič se je odpravila v tujino in v Ljubljano, saj se je pomerila z Radkersburgom in SK Ljubljano.
Klub je zelo napredoval, tako organizacijsko kot tekmovalno. Imel je tri moštva, glavno, rezervno in juniorsko. Ekipi se je priključilo kar nekaj novih igralcev med katerimi sta izstopala Slavko Jandl in Vladimir Kukanja. Za črno-bele so tako med drugim igrali: Vincenc Bencik, Berden, Jože Bosina, Andrej Boškovič, Štefan Cvetko, Štefan Čagran, Ivan Debelak, Franc Dolenc, Anton Elizak, Herman Flesch, Ivan Hojer, Nikolaj Horvat, Slavko Jandl, Albin Janša, Jeno Kardoš, Ludvik Krančič, Dušan Krstič, Vladimir Kukanja, Igor Kukovec, Ludvik Malačič, Bela Norčič, Teodor Paskay, Vladimir Pevec, Mirko Schäffer, Franc Schrimpf, Sever, Ivan Sinkovič, Drago Starc, Elemer Szepesy, Koloman Szeredy, Šerbec, Josip Šerbec, Milan Šerbec, Lali Turk, Josip Videnšek, Geza Vogrinčič, Nikolaj Vogrinčič in Josip Zelko. Kapetan ekipe je bil Lali Turk, ki je presegel mejo 150 nastopov v dresu Mure.
Na občnem zboru, ki je bil 27. februarja 1937, ni prišlo do večjih sprememb. Predsednik je ostal Josip Lipič, podpredsednika pa Slavko Vutkovič in Koloman Hirschl. Klub je imel 288 članov, denarni promet v letu 1936 pa je znašal 172.660,52 dinarjev. Zraven nogometa, je klub gojil tudi ostale športne panoge: sabljaška, tenis, table tenis, lahkoatletska, kolesarska, zimsko-športna, šahovska sekcija itd.
Klub je bil dejaven tudi na družabnem področju, saj je organiziral številne prireditve kot so čajanke, kolesarski izleti, teoretična predvanja in gimnastične vaje, ustanovil pa je tudi tamburaški odsek.