Sezona 1964/65 je bila prelomna v zgodovini kluba saj se je Sobota na občnem zboru 24. januarja 1965 znova preimenovala v Muro in dobila ime, ki ga je nosila ob svoji ustanovitvi. Leto je bilo prelomno tudi z infrastrukturnega vidika, saj so nogometaši tega leta dobili v uporabo prenovljeno travnato zelenico.
Sobota oz. Mura je v tej sezoni tekmovala v SNL in med štirinajstimi klubi zasedla osmo mesto. Jesenski del so odigrali nekoliko slabše, spomladi pa so igrali kot prerojeni in si brez težav izborili obstanek v ligi.
Odigrali so 44 tekem od tega 26 prvenstvenih, 3 pokalne in 15 pripravljalnih. Julija 1964 je bil na pripravah v Murski Soboti zvezni ligaš OFK Beograd, ki je z Muro odigral eno tekmo. Beograjčani so slavili z 0:2. V pokalu maršala Tita so se prebili v slovenski četrtfinale kjer jih je izločil celjski Kladivar. Po koncu prvenstva je v Murski Soboti gostoval madžarski klub Dozse iz Sombotela, ki ga je Mura premagala s 3:2. To je bilo prvo povojno srečanje nogometašev iz Sombotela in Murske Sobote. Mura je gostom obisk vrnila avgusta 1965.
Za Soboto je vsaj en uradni nastop zabeležilo 23 igralcev in sicer: Vlado Bavčar, Alojz Drvarič, Karel Glažar, Jože Horvat, Vlado Horvat, Časlav Ilić, Feta Ismajlović, Franjo Jandl, Stjepan Kolarić, Jože Kološa, Silvo Martinuzzi, Franc Maučec, Stanko Maučec, Emil Miloševič, Jožef Perša, Anton Puškarič, Jože Rantaša, Janez Sečko, Anton Šarotar, Zlatko Tkalčec, Jože Vigali, Vladimir Vrdjuka in Jože Zver. Trener je bil Ahmed Volić. Najboljši strelec ekipe je bil Franc Maučec, ki je dosegel 28 zadetkov od tega 26 v prvenstvu s čimer je postal drugi strelec lige. Z dvanajstimi zadetki se je izkazal še Jože Horvat.
Posebej velja omeniti mladince Mure, ki so v slovenski mladinski ligi zasedli odlično tretje mesto. Druga ekipa mladincev je tekmovala v pomurski mladinski ligi. Mura je imela tudi dve ekipi pionirjev Mura A in Mura B, ki sta tekmovali v občinski pionirski ligi.
Na občnem zboru 24. januarja 1965 se je Sobota ponovno preimenovala v Muro. Poročilo članom občnega zbora je podal član kluba Štefan Gorički. Poudarek razprave o rezultatih članskega moštva je bila predvsem zaskrbljenost nad jesenskimi rezultati članskega moštva. Iz lige bodo izpadla štiri moštva, zato bo potrebno obstanek med prvoligaši reševati v spomladanskem nadaljevanju lige. Večje zadovoljstvo članov občnega zbora je poželo poročilo o uspešni adaptaciji nogometnega igrišča na Fazaneriji. Igrišče je namreč dotrajano in neprimerno za igranje nogometa. V času občnega zbora je bil postopek adaptacije igrišča v zaključni fazi. Predsednik kluba Ernest Hoyer je praznoval 10-letnico vodenja kluba. Vlado Cvetko je opravljal funkcijo sekretarja kluba do svoje prerane smrti v začetku septembra 1964. Tehnični vodja je bil Ervin Kerčmar. Nogometaši so pričeli priprave na spomladanski del sezone 20. januarja 1965 - takrat še v popolnoma snežnih razmerah.