Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Članska ekipa v desetdnevno karanteno
6. oktober 2020

Uradna spletna stran kluba nsmura.si poroča, da sta dva igralca Mure pozitivna na COVID-19. V okviru reprezentančnih obveznosti so se testiranja udeležili štirje nogometaši Mure. V klubu so, v skladu z navodili in predpisi NIJZ, prekinili vse aktivnosti članskega moštva za deset dni. Po informacijah spletnega portala nogomania.com sta pozitivna Jan Gorenc in Tomi Horvat.

Igralcem, strokovnem vodstvu in vsem, ki so imeli tesnejši stik s članskim moštvom je odrejena 10-dnevna karantena. Karantena ni odrejena igralcem, ki so virus že preboleli in imajo potrjeno prisotnost protiteles.

Rehabilitacijski treningi igralcev, ki v preteklem obdobju niso imeli tesnih stikov s članskim moštvom, potekajo nemoteno.

Mura ima trenutno štiri reprezentante, Nina Kouterja v članski in Jana Gorenca, Tomija Horvata ter Kevina Žižka v mladi reprezentanci. Kljub temu, da sta Kouter in Žižek negativna na koronavirus, sta morala zaradi karantene zapustiti priprave reprezentanc.

22. septembra 2020 so se vsi nogometaši Mure in osebje testirali na koronavirus. To je bilo pred tekmo s PSV-jev in takrat so bili prav vsi negativni. Res pa je tudi, da so nogometaši Mure, 10. septembra 2020 igrali tekmo 1. predkroga kvalifikacij za Ligo Europa z Nomme Kaljujem. Po tej tekmi je bil en igralec, ki je igral to tekmo, pozitiven na koronavirus.

V desetdnevno karanteno so šli tudi igralci Brava, ki so v nedeljo igrali prvenstveno tekmo z Muro.

IZ MEDIJEV