Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Kdo je PSV Eindhoven?
21. september 2020

Prvo ime PSV-ja Donyell Malen. Foto: The Sun

PSV oz. Philips Sport Vereniging je športni klub iz Eindhovna. Eindhoven je peto največje mesto na nizozemskem. Klub so leta 1913 ustanovili zaposleni iz podjetja Philips. Osnovna barva kluba je rdeče bela, rezervna barva pa modra. Klub domuje na Philips stadionu, ki je njegov dom vse od ustanovitve kluba. Današnji stadion sprejme 35.000 gledalcev. Trener članske ekipe je nemec Roger Schmidt. V preteklosti so klub trenirali Mark van Bommel, Philip Cocu, Dick Advocaat, Ronald Koeman, Bobby Robson, Guus Hiddink in mnogi drugi. Dres tega kluba so med drugim nosili Ruud Gullit, Eric Gerets, Mark van Bommel, Phillip Cocu, Ronald Koeman, Romario, Ronaldo, Jaap Stam, Ruud van Nistelroy itd.

Prvenstvo in lovorike

Nizozemsko prvenstvo so osvojili 24 krat, pokal KNVB pa 9 krat. So tudi enajstkratni zmagovalci Johan Cruyff Shield-a, kar je nizozemska inačica superpokala. Sezono 2019/2020 so končali na četrtem mestu nizozemske Eredivisie. Zaostali so za Ajaxom, AZ-jem in Feyenoordom. V letošnje prvenstvo so štartali silovito, saj so na dveh tekmah dvakrat zmagali. V 1. krogu so v gosteh z 1:3 premagali Groningen, v soboto 19. septembra 2020 pa so na domači zelenici z 2:1 premagali Emmen.

Moštvo

Po Transfermarktu je moštvo vredno skoraj 150 milijonov evrov. Za primerjavo - Mura je vredna 5 milijonov. Na drugi strani je Emmen, ki ga je PSV nazadnje s težavo premagal v prvenstvu, vreden 10 milijonov evrov. Igralec z najvišjo tržno vrednostjo je napadalec Donyell Malen (25 milijonov), z dvajsetimi milijoni pa mu sledi Mohamed Ihattaren. Od vrednejših igralcev velja izpostaviti še Philipa Maxa, kapetana Denzela Dumfriesa, Codyja Gakpo, Pabla Rosaria in ostale. Igrajo v sistemu 4-4-2.

Evropa

V Evropi so prvič zaigrali v sezoni 1955/1956 in sicer v evropskem pokalu (današnja različica Lige prvakov). Evropski pokal so osvojili v sezoni 1987/1988, ko so v finalu po streljanju enajstmetrovk s 6:5 premagali Benfico. V sezoni 1977/1978 so osvojili tudi pokal UEFA. V finalu so v dveh tekmah premagali francosko Bastio. PSV je redni udeleženec evropskih tekmovanj, saj skoraj konstantno igra v skupinah Lige prvakov ali Lige Europa. Minulo sezono so igrali v Ligi Europa in so bili v skupini s Sportingom, Rosenborgom in LASK-om. Mura je njihov prvi letošnji nasprotnik v Evropi. V sezoni 1998/1999 so igrali z Mariborom in v Ljudskem vrtu izgubili z 2:1, doma pa zmagali s 4:1.

Mura in Nizozemci

Za Muro bo to prva tekma s katerokoli nizozemsko ekipo. So pa pri Muri v preteklosti igrali trije igralci z izkušnjami iz Nizozemske lige. Stanley Opoku Aborah, ki je za Muro igral v sezoni 2012/2013 je kariero pričel v Ajaxu. K Muri je prišel iz Vitesseja. V Ajaxu je kariero pričel tudi Emmanuel Boakye, ki je k Muri prišel iz Sparte Rotterdam. Tretji z nizozemskimi izkušnjami je Diangi Matusiwa, ki je za Muro zaigral na sedmih tekmah in je igral za Den Bosch. Izmed trenutnih igralcev Mure se lahko z izkušnjami iz Nizozemske pohvali Andrija Filipović, ki je v sezoni 2019/2020 za NAC Bredo zaigral na petnajstih tekmah in dosegel 1 gol.