Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Namesto z Beltinci so se muraši pomerili med sabo
9. januar 2021

Od leve: Žiga Kous, Luka Bobičanec, Žan Karničnik, Jan Gorenc, Kai Cipot, Klemen Šturm in Jure Travner. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Za nogometaši Mure je slab teden priprav na nadaljevanje prvenstva. Če je začetek minil v dokaj spodobnih temperaturah in vremenskih razmerah, so se zadnja dva dneva temperature spustile pod ledišče, zelene površine pa je prekril sneg. Igralci že od vsega začetka trenirajo na igrišču z umetno travo, 9. januarja pa bi morali odigrati prvo pripravljalno tekmo proti Beltincem. Ker ekipa iz Beltinec zamuja s pripravami je tekma odpadla. Namesto tega so se črno-beli pomerili med sabo. Za zdaj je znano, da bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, 13. januarja, in sicer v Kapfenbergu. Kapfenberger SV oz. KSV 1919 igra v 2. avstrijski ligi in po jesenskem delu v 16-članski ligi zaseda 13. mesto.

Znani so tudi nasprotniki s katerimi se bo Mura pomerila na pripravah v Turčiji. Tja se bodo odpravili 20. januarja, vrnili pa 1. februarja. Če ne bo prišlo do sprememb bo Mura v Turčiji igrala sledeče tekme:

22. januar - Mura : Vojvodina (srbski prvoligaš)
26. januar - Mura : SC Rotor Volgograd (ruski prvoligaš)
31. januar - Mura : FC Vorskla Poltava (ukrajinski prvoligaš)

Po vrnitvi s priprav bo 4. februarja sledila generalka s Celjem.

Samsindin Ouro Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Pogled na igrišče z umetno travo, ki se nahaja za glavno tribuno. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

V skoku Dragan Lovrić in Luka Bobičanec. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Od leve: Tio Cipot in Klemen Šturm Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si