Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Navodila za organizacijo tekem v sezoni 1925/1926
16. oktober 1925

LNP (Ljubljanska nogometna podzveza) je prek časnika Jutro klubom sporočila nekaj navodil za organizacijo tekem.

- Vsi klubi morajo pred pričetkom tekme sodniku predati postavo. Če tega ne storijo so lahko kaznovani.
- Klubi prijavijo igralce za tekmo tako, da navedejo rojstno leto igralca, poklic in državljanstvo.
- Po preteku 15 minut igranja prvenstvene tekme, ne sme vstopiti nov igralec.
- Stranske sodnike določajo klubi. Le-ti morajo biti starejši in vešči opravljanja tega posla. Stranski sodnik mora svoje delo opravljati z zastavico. Če klubi tega ne storijo so kaznovani.
- Pred pričetkom tekme sledi pozdrav obeh ekip. Pozdraviti se morajo s trikratnim "Zdravo", v nasprotnem primeru sledi kazen.
- Vsak klub mora na prvenstvenih tekmah zagotoviti štiri reditelje, v nasprotnem primeru bo klub kaznovan.
- Klubi morajo sami poskrbeti, da bodo svoja moštva dobila limone

Službene objave LNP. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Jutro