Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. V kolikor opazite napačen podatek ali posedujete kakršenkoli podatek, ki ni objavljen, vas prosimo, če nam ga pošljete. Lahko je to časopisni izrezek, fotografija, vstopnica s tekme ... Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Prva liga Telekom Slovenije

2. krog

30. avgust 2020, 16:00

Murska Sobota - Mestni stadion Fazanerija

gledalcev: 413

Uradne osebe: Borošak Alen (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomočnik), Šumer Žiga (2. pomočnik), Matković Aleksandar (4. sodnik), Žalik Danijel (delegat)

Mura
Andrija Filipović (29') , Nino Kouter (46') , Andrija Filipović (69')

Datum: 1. september 2020

Po 2. krogu Prve lige sta na vrhu Mura in Bravo. V osrednjem slovenskem časniku Delu navajajo, da zasluženo, saj sta oba kluba urejena na vseh strukturah.

V Delu so objavili tudi enajsterico kroga v kateri so trije igralci Mure: Tomi Horvat, Nino Kouter in Andrija Filipović. Slednji je tudi igralec 2. kroga.

Druga zaporedna zmaga Mure
Datum: 30. avgust 2020

* Mestni stadion Fazanerija, sodniki: Borošak, Benc, Šumer.
* Strelci: 1:0 Filipović (29.), 2:0 Kouter (46.), 3:0 Filipović (69.).
* Mura: Obradović, Šturm, Gorenc, Karničnik, Kous, Horvat, Kozar (od 87. Brkić), Kouter (od 87. T. Cipot), Filipović (od 87. Štrakl), K. Cipot (od 77. Kosi), Maroša (od 64. Žižek).
* CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Mihaljević (od 85. Specogna), Zebić, Salkić, Sever (od 80. Balde), Kouao, Ndzengue (od 80. Rovas), M. Babić.
* Rumeni kartoni: Kouter; Zebić, Briški, Ndzengue.

Dvoboj ekip, ki sta v uvodnem krogu zmagali - Mura je v Celju premagala aktualne državne prvake, Tabor Sežana pa doma novinca iz Kopra, so zasluženo dobili Sobočani. Junak tekme je bil Andrija Filipović z dvema lepima zadetkoma in požrtvovalno potezo ob koncu prvega polčasa.

Tekma, ki je potekala ob prisotnosti gledalcev s sezonskimi vstopnicami, se je začela zelo aktivno. V prvih desetih minutah sta imeli ekipi tri lepe priložnosti; Amadej Maroša se ni najbolje znašel pred vrati Tabora Sežane, strela Fahda Ndzengueja in Maria Babića z razdalje pa je ukrotil domači vratar Matko Obradović.

Pred uvodnim zadetkom Mure je nase z lepim strelom "s prve", ki je za las zgrešil cilj, opozoril Klemen Šturm, v 29. minuti pa je bilo 1:0. Andrija Filipović je z dobrih dvajsetih metrov sprožil z levo nogo, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. Vratar gostov Jan Koprivec je bil brez moči.

Andrija Filipović si je v 39. minuti prislužil naziv igralec tekme. Po lepi akciji Sežančanov se je Fahd Ndzengue znašel iz oči v oči z domačim vratarjem, njegov strel pa je Filipović v zadnjem trenutku ustavil in preprečil izenačenje na semaforju.

Drugi polčas se je začel viharno. Igralci so morali najprej zapustiti zelenico, saj se je nad Fazanerijo razbesnelo neurje, takoj po začetku pa je bilo že 2:0. Nino Kouter je po vsega 25 sekundah in podaji Alena Kozarja zadel z glavo.

Po povišanju vodstva je Mura prevzela vajeti igre v svoje roke, terensko premoč pa je kronala v 69. minuti, ko je Andrija Filipović po akciji celotnega napada zadel z roba kazenskega prostora.

V tretjem krogu bo Mura gostovala v Stožicah, Tabor Sežana pa bo gostil Aluminij.

Pred tekmo Mura : CB24 Tabor Sežana
Datum: 29. avgust 2020

MURA

Prepoved nastopa: /

Nogometaši Mure so v četrtek ostali brez prvega evropskega obračuna. Estonske oblasti domačemu klubu niso izdale dovoljenja za izvedbo srečanja, Prekmurci pa so se domov vrnili brez odigrane tekme. Sobočani so zdaj misli že preusmerili proti naslednji ligaški preizkušnji, po zmagi v knežjem mestu pa bodo pričakali Sežance. Črno-beli se v nedeljsko tekmo podajajo z dobro popotnico, saj so v prvem krogu z dobro igro premagali državnega prvaka. Mrežo grofov je že v četrti minuti načel Nino Kouter, po dobri uri igre pa je prednost podvojil Luka Bobičanec, ki nato z ekipo ni odpotoval v Estonijo. Nogometaši Mure so si ob tem pripravili še nekaj zrelih priložnosti, z dvema zadetkoma pa so vknjižili prvo zmago sezone. Bodo v nedeljo še drugo?

Kdo je vroč?

Nino Kouter je eden od štirih Prekmurcev, ki bodo septembra del članske izbrane vrste. Nogometaš iz Tišine, ki pa že nekaj let s svojo izbranko živi na desnem bregu reke Mure, je po vabilu selektorja Matjaža Keka izjemno motivirano krenil tudi v dvoboj s Celjem. Matjaža Rozmana je premagal po zgolj nekaj več kot treh minutah igre. Vezist Mure se je veselil desetega prvoligaškega zadetka, s 104 nastopi v Prvi ligi Telekom Slovenije pa spada med najizkušenejše člane soboškega kluba.

Ali ste vedeli?

Vodstvo kluba je pristaše Mure razveselilo s tremi kadrovskimi novicami. Kai Cipot, ki je nase opozoril v minuli sezoni, je s črno-belimi sklenil novo štiriletno pogodbo, v Mursko Soboto pa sta se vrnila stara znanca Fazanerije. Izkušeni Jure Travner se je pred tedni poslovil od Celja in se pridružil Dravogradu, a na Koroškem ni dočakal uradnega debija. Po uspešnem vstopu v sezono, ko je na treh tekmah 2. SNL dosegel tri gole, pa se je iz Beltincev v Muro vrnil tudi Luka Marić, ki je produkt soboške šole. V Celju se je v črno-beli opravi predstavil Filip Kosi, sicer še mladinec, ki koraka po stopinjah starejše sestre. Ana Kosi je bila v preteklosti članica Pomurja in mladinskih reprezentančnih selekcij.

CB24 TABOR SEŽANA

Sežanci so za razliko od Prekmurcev sezono odprli že minuli konec tedna. Tabor je na domači zelenici dobil primorski dvoboj s Koprom, ki se je med prvoligaše vrnil s porazom. Primorski obračun je bil odločen po golu v prvem polčasu, ko je Žan Žužek po predložku Dominika Mihaljevića zatresel lastno mrežo. Jan Koprivec, ki je po povratku v domovino pri 32 letih debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije, na drugi strani ni imel pretirano veliko dela. Kraševci so srečanje z minimalno prednostjo uspešno pripeljali do konca. Bodo Sežanci v nedeljo podobno uspešni tudi v Murski Soboti? Mura je v minuli sezoni dobila tri od štirih obračunov, Tabor pa je edino točko iztržil po dolgem potovanju v Prekmurje.

Ob Koprivcu je tekmo prvega kroga v začetni enajterici pričel tudi Mihael Briški. V nadaljevanju tekme je v igro vstopil še grški napadalec Christos Rovas. Večino bremena so tokrat nosili staroselci, tudi Dominik Mihaljević, ki je bil med najbolj razpoloženimi aduti Maura Camoranesija. Hrvat je sredi prvega polčasa podal tudi za edini zadetek na srečanju, tudi sicer pa je v koprsko vrsto vnašal precej nemira. V zadnjem prvenstvu je na 33 tekmah zbral 2.088 minut, letos ga očitno čaka še vidnejša vloga.

Kraševci so tretjo prvoligaško sezono v zgodovini kluba odprli z zmago. Lani so se v Sežani veselili Kidričani, leta 2000, ko je Tabor prvič nastopal med najmočnejšimi slovenskimi klubi, pa so Sežanci predstavili z remijem. Tudi tedaj so rdeče-črni odigrali primorski obračun, v Sežani pa je gostovala Gorica. Zasedba iz severa Primorske se bo s četo Maura Camoranesija prvič srečala šele v devetem krogu prvenstva.

Vstop na tekmo s Sežano za imetnike sezonskih vstopnic
Datum: 28. avgust 2020

Čarno-bejli se po povratku iz Estonije pripravljajo na tekmo 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije, ki bo na sporedu v nedeljo, 30. avgusta, ob 16. uri. Na Fazanerijo prihaja Tabor Sežana, vstop na tekmo pa bo dovoljen lastnikom sezonskih vstopnic.

NŠ Mura je za izvedbo nedeljske tekme pridobila pozitivno mnenje Nacionalnega inštituta za javno zdravje in dovoljenje Upravne enote Murska Sobota. Prireditev bo izvedena v skladu z omejitvenimi ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa in veljavno zakonodajo, ki dovoljuje javne prireditve s prisotnostjo do 500 oseb.

Vstop na stadion je mogoč samo s sezonsko vstopnico, osebnim dokumentom in zaščitno masko. Pozivamo, da se prireditve udeležite le, če nimate nikakršnih bolezenskih znakov. Prosimo za strpnost ob samem vstopu na stadion in upoštevanje varnostne razdalje vsaj 2 metra. Zaščitne maske so obvezne pri vstopu in izstopu s stadiona ter v vseh zaprtih prostorih. Brez njih ni možen vstop na stadion. Sedenje bo mogoče samo na označenih sedežih. Prosimo vas, da upoštevate navodila rediteljev in varnostnikov.

Stadion vrata odpira ob 15. uri.

Na tekmah NZS bodo znova lahko prisotni gledalci

Odbor za nujne zadeve NZS je danes sprejel odločitev, da so pod posebnimi pogoji ponovno dovoljeni gledalci na nogometnih tekmah pod okriljem NZS.

Člani odbora za nujne zadeve Nogometne zveze Slovenije so pri sklepu, da so s soboto 29. avgustom na tekmah ponovno dovoljeni gledalci, sledili pobudi klubov ob upoštevanju veljavnih odlokov vlade RS. NZS v prvi vrsti stremi k zagotavljanju varne izkušnje za vse obiskovalce tekem, zato bodo klubi zavezani k strogemu izvajanju ukrepov za zajezitev in preprečevanje širjenja COVID-19.

Prisotnost gledalcev na tekmi je dovoljena, če je organizirana v skladu z omejitvami in zahtevami veljavnih predpisov in odlokov vlade RS, ter izključno v primeru pridobljenega pozitivnega mnenja NIJZ v zvezi z organizacijo tekme s prisotnostjo gledalcev. Klub je dolžan pred tekmo delegatu predložiti veljavno pozitivno mnenje NIJZ, skupaj z odločbo UE oziroma potrdilom pristojne policijske postaje o prijavi prireditve.

Odločitev odbora za nujne zadeve je korak k temu, da se z virusom, ki je del nove realnosti, naučimo živeti in ob tem skrbeti za nadaljnji razvoj nogometa.

Imetniki sezonskih vstopnic si bodo lahko v živo ogledali domačo tekmo Mure proti Taboru Sežana (30. avgust 2020). Še vedno velja omejitev 500 gledalcev na tekmo.