Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. V kolikor opazite napačen podatek ali posedujete kakršenkoli podatek, ki ni objavljen, vas prosimo, če nam ga pošljete. Lahko je to časopisni izrezek, fotografija, vstopnica s tekme ... Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

prijateljska tekma

7. avgust 1921, 17:30

Lendava - travnik nasproti dežnikarne

D.S.C.
Mura
Kronološki zapisi

1 Mura dobila povratno tekmo z D.S.C. jem (7. avgust 1921)

Mura dobila povratno tekmo z D.S.C. jem
Datum: 7. avgust 1921

Nogometaši Mure so 7. avgusta 1921 v Lendavi igrali prijateljsko tekmo z D.S.C. - jem (Dolnjelendavski Sport-Club). Šlo je za t.i. revanš tekmo, ki sta jo kluba igrala 3. julija 1921 v Murski Soboti. V prvih desetih minutah so domačini močno napadali, vendar se je Mura uspešno branila. Potem se je tehtnica počasi prevešala na soboško stran, tako da je ob polčasu ostalo 0:0. V drugem delu je Mura povsem zasenčila domačine in v 62. minuti prišla do vodstva, potem ko je zadel Spasić. Spasić je bil igralec BSK Beograda, ki je v Murski Soboti služil vojaški rok. BSK Beograd velja za najuspešnejši srbski klub med obema vojnama. Končni rezultat je bil 0: 1, razmerje v kotih pa 9:2 za Muro. Trener Mure je bil Gregorović.

Za Muro so med drugim igrali: Kleinrath (vratar), Koloman Gyori (obramba), Koloman Keresztury (obramba), Jože Haužer (obramba), Spasić (sredina), Koloman Janža, Laci Kardoš, Emil Šimon (krilo), Ludvik Norčič in Vaš (krilo).

Igralci Mure so se na pot v Lendavo odpravili ob petih zjutraj s konjsko vprego. Zbirali so se pri kavarni Kemenyi (danes 2020 je tam Pošta Slovenije), kjer so pozneje simpatizerji Mure čakali novice iz Lendave. Zaradi pokvarjenih telefonskih povezav je prvo sporočilo v Mursko Soboto prinesel Beci Junkunc, ki je dejal: "Premagali so Madžare". V ponedeljkovem jutru sta bila glavna tema v Soboti šport in Mura.

vrh