Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. V kolikor opazite napačen podatek ali posedujete kakršenkoli podatek, ki ni objavljen, vas prosimo, če nam ga pošljete. Lahko je to časopisni izrezek, fotografija, vstopnica s tekme ... Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Prva liga Telekom Slovenije

8. krog

25. oktober 2020, 17:30

Domžale - Športni park Domžale

gledalcev: 30

Uradne osebe: Borošak Alen (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomočnik), Benc Uroš (2. pomočnik), Glažar Roman (4. sodnik), Levačič Danilo (delegat)

Kronološki zapisi

1 Z desetimi do točke v Domžalah (25. oktober 2020)

2 Pred tekmo Domžale : Mura (25. oktober 2020)

Z desetimi do točke v Domžalah
Datum: 25. oktober 2020

* Športni park, sodniki: Borošak, Klančnik, Benc.
* Strelca: 1:0 Sikošek (52.), 1:1 Kozar (80.).
* Domžale: Sorčan, Sikošek, Šoštarič Karič, Makovec, Žinič, Husmani, Pišek (od 81. Martinović), Svetlin (od 88. Sikimić), Ibričić, Kolobarić, Vuk (od 71. Mavretič).
* Mura: Obradović, Šturm, Gorenc, Karničnik, Kous, Horvat, Kozar, Maroša (od 20. Lovrić), Bobičanec (od 88. Brkić), Kouter, Žižek (od 61. K. Cipot).
* Rumeni kartoni: Vuk, Mavretič, Martinović; Kouter, Brkić.
* Rdeči karton: Gorenc (15.).

V Domžalah je gostovala do tega kroga vodilna ekipa prvenstva. V domačem taboru so menili, da tekme ne bi smelo biti zaradi okužb z novim koronavirusom v njihovih vrstah, na kar je pred tekmo opozoril športni direktor domačih Matej Oražem in okrcal NZS, da ni prisluhnila njihovi prošnji po preložitvi tekme, saj da niso sposobni zajeziti širitev okužb.

Kakšne posledico bo to pustilo, bo jasno v naslednjih dneh, je pa že jasno, da se je še četrta tekma tega kroga končala z 1:1, da je Mura po novem druga na lestvici ter da je vendarle prekinila niz dveh porazov (treh s poklanim vred), čeprav je večino tekme igrala z igralcem manj.

Domžalčani so tekmo začeli brez glavnega trenerja Dejana Đuranovića, ki je bil tako kot še deveterica (večinoma iz strokovnega štaba) okuženih z novim koronavirusom. Obenem so od igralcev manjkali Gaber Dobrovoljc, Damjan Vuklišević, Tilen Klemenčič, Tonči Mujan, Arnel Jakupović, Mattias Kait in Matej Podlogar.

Tudi pri Muri so imeli nekaj težav s poškodbami, a ne v takšnem obsegu, kljub temu pa so črno-beli v prvih desetih minutah pokazali več in v deveti minuti je Amadej Maroša s strelom z glavo iz bližine žogo poslal čez gol. Maroša je sicer že v 20. minuti moral iz igre, saj so Sobočani takrat že igrali z igralcem manj.

V 15. minuti je namreč rdeči karton dobil Jan Gorenc, ki je kot zadnji igralec nepravilno zaustavil Daria Kolobarića. Sledil je prosti strel z roba kazenskega prostora, ki pa ga je Senijad Ibričić slabo izvedel. Sicer pa so domači v teh trenutkih prevzeli pobudo, v 11. minuti je Zeni Husmani močno sprožil z 18 metrov, izkazal pa se je Matko Obradović.

Tri minute pozneje je Janez Pišek s strelom z glavo žogo poslal malo mimo vrat, v 29. pa je bil z glavo neuspešen še Slobodan Vuk. Kljub igralcu manj je Mura še dvakrat zagrozila, in sicer v 26. minuti, ko je Tomi Horvat po protinapadu zadel le zunanji del mreže, in 41., ko je od daleč poskusil Luka Bobičanec. V 44. je še Obradović preprečil avtogol Horvata.

Takoj po začetku drugega polčasa je Vuk s strelom z glavo zgrešil cilj, v 52. minuti pa so domači povedli, ko je Andraž Žinič podal pred gol, prvi poskus je Obradović še obranil, Gregor Sikošek pa je pri drugem žogo od prečke neubranljivo poslal v mrežo. Domžalčani so sicer pričakovano prevladovali v tem delu igre, v naslednjih minutah pa poskušali bolj ali manj le nadzorovati potek.

Kljub temu je Mura na trenutke kazala, da bi lahko bila nevarna ob kakšni neprevidnosti domačih, kar se je uresničilo v 80. minuti. Takrat je Ibričić žogo slabo izbil do Klemena Šturma in za nameček obležal pred vrati, zaradi česar Alen Kozar nato po Šturmovem strelu ni bil v prepovedanem položaju in je iz bližine izenačil na končnih 1:1.

Domžale bodo v 9. krogu v četrtek gostovale pri Aluminiju, Mura pa bo gostila Maribor.

Pred tekmo Domžale : Mura

DOMŽALE

Prepoved nastopa: /

Zadnja tekma osmega kroga Prve lige Telekom Slovenije bo odigrana ob Kamniški Bistrici. Domžale pričakujejo ranjeno Muro, ki je po dveh ligaških porazih izgubila tudi v pokalnem tekmovanju. Vrste rumenih je znova zredčil koronavirus, tako bo jutrišnjo tekmo izpustil tudi glavni strateg Dejan Djuranović. Domžalčani so med tednom ostali brez pokalnega gostovanja v Beltincih, v obračunu z Muro pa bodo skušali popraviti vtis po zadnjih rezultatih. Dvakratni državni prvak je na zadnjih treh preizkušnjah iztržil zgolj točko. Ravbarji so ob porazu v Stožicah in na Bonifiki na domačem igrišču remizirali z Gorico. Bodo možje v rumenem krivulju rezultatov dvignili v nedeljo?

Kdo je vroč?

Domžalčani so se iz Kopra vrnili brez točk. Prvič po povratku v matično sredino je zaigral Gaber Dobrovoljc, po poškodbi se je vrnil Slobodan Vuk. Senijad Ibričić se je prvič po selitvi v Domžale vrnil na Bonifiko, spopad s Koprom pa je bil nekaj posebnega za Mateja Podlogarja. Ljubljančan je odigral stoto ligaško tekmo v domžalskem dresu. Vsestranski nogometaš je za rumeno družino v vseh tekmovanjih dosegel 20 zadetkov, med strelce se je vpisal tudi v letošnji sezoni.

Ali ste vedeli?

V taboru Domžal se znova soočajo z večjim vdorom okužb s koronavirusom, ki je delo ekipe ohromil že avgusta. Pri rumeni družini so potrdili deset okužb, v javno objavljenem dopisu pa so zapisali, da so se z virusom COVID-19 okužili trije nogometaši. Virus je zdesetkal predvsem trenerski štab, zato bo Domžale v nedeljo vodil pomočnik Aleš Mežnaršič. Od četrtka dalje mu na treningih pomagata tudi Miha Kebe in Robert Majdič.

MURA

Mura na lestvici Prve lige Telekom Slovenije še vedno zaseda prvo mesto, a zadnji rezultati pričajo, da so Sobočani zapadli v rahlo krizo. Sobočani so izgubili tri zaporedne ligaške preizkušnje, najmočneje pa je odmeval četrtkov poraz v drugem krogu Pokala Pivovarna Unino. Branilec naslova se je spotaknil ob drugoligaško oviro, v Zavrču so se zmage veselili Ptujčani. Četa Anteja Šimundže je že pred tem klonila tudi v obračunu z Bravom, v sedmem krogu prvenstva pa je v Fazaneriji slavil še Aluminij. Mura je na domačem dvorišču oddala prve točke, so pa Prekmurci s sedmimi točkami najuspešnejše moštvo gostovanj. Se bodo črno-beli pobrali ob Kamniški Bistrici? V minulem prvenstvu so v Domžalah iztržili remi in zmago.

Nogometaši Mure so se v razmaku nekaj dni dvakrat opekli s tekmecema z Dravskega polja. Sobočani na zahtevni završki zelenici niso našli poti do gola Drave, v dvoboju z Aluminijem pa je bil uspešen Kevin Žižek. Napadalec je iz začetne enajsterici izrinil Amadeja Maroša, nase pa je opozoril tudi v kvalifikacijah UEFA Evropske lige. Štajerec, ki prihaja iz nogometne družine, nogomet trenira tudi sestrična Nina Žižek, je v letošnji sezoni dosegel že pet zadetkov.

Vodstvo Mure je med tednom podaljšalo pogodbo s Tomijem Horvatom, ki bo v črno-belem igral do konca leta 2023, navijači kluba pa so v teh dneh izbirali najboljšega posameznika minule sezone. Navijači so največ svojih glasov namenili Ninu Koutru. Reprezentant Slovenije je v sezoni 2019/20 odigral 34 tekem, ob štirih zadetkih pa je v Prvi ligi Telekom Slovenije vknjižil še štiri asistence.