Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. V kolikor opazite napačen podatek ali posedujete kakršenkoli podatek, ki ni objavljen, vas prosimo, če nam ga pošljete. Lahko je to časopisni izrezek, fotografija, vstopnica s tekme ... Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Prva liga Telekom Slovenije 2019/2020

31. krog

5. julij 2020, 20:15

Maribor - Ljudski vrt Maribor

gledalcev: 1

Uradne osebe: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomočnik), Kovačič Andraž (2. pomočnik), Antič Mihael (4. sodnik), Setnikar Gojko (delegat)

Maribor
Alexandru Cretu (4') , Gregor Bajde (25') , Marcos Magno Morales Tavares (94')

Datum: 7. julij 2020

Enajsterica 31. kroga Prve Lige po izboru časnika EkipaSN.

Nogomet je zelo čist, zelo pošten

Ante Šimundža o izgubljenih točkah v Mariboru.

Muraši izgubili točko v zadnji minuti
Datum: 6. julij 2020

* Ljudski vrt, brez gledalcev, sodniki: Skomina, Praprotnik, Kovačič.
* Strelci: 1:0 Cretu (4.), 2:0 Bajde (25.), 2:1 Maruško (60.), 2:2 Maroša (69./11 m), 3:2 Tavares (90.).
* Maribor: Handanović, Milec, Peričić, Mitrović, Viler (od 65. Kolmanič), Vrhovec, Cretu (od 65. Dervišević), Pihler, Požeg Vancaš (od 74. Tavares), Bajde (od 65. Santos), Zahović (od 65. Mešanović).
* Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm (od 46. Pucko), Kouter, Horvat, Bobičanec, Šušnjara (od 46. Karamarko), Cipot (od 90. Žižek), Maroša (od 84. Filipović).
* Rumeni kartoni: Mešanović, Peričić; Gorenc.
* Rdeči karton: /.

V Ljudskem vrtu sta Maribor, pri katerem so manjkali Rok Kronaveter, Aleksandar Rajčević in Denis Klinar, in Mura prikazala razburljivo predstavo, v kateri so bili domači dolgo v zanesljivem vodstvu, a so se borbeni črno-beli vrnili v igro. Oboji so zapravili še kopico priložnosti, zadnjo na tekmi pa je za domačo zmago unovčil Marcos Tavares.

Maribor za vodilno Olimpijo tako kot Celje zaostaja za štiri točke. Mura, ki je prvič izgubila v štirih gostovanjih v Ljudskem vrtu, je peta.

Čeprav je bila Mura v prvem polčasu vsaj enakovredna in imela nekaj nevarnih poizkusov prek Matica Maruška (6.), Luke Bobičanca (16., 18.), Nina Kouterja (28.) in Luke Šušnjare (42.), pa so so domači v tem delu priigrali lepo prednost pred nadaljevanjem.

Za 1:0 je že v četrti minuti zadel Alexandru Cretu, ki je malce z desne iz bližine žogo poslal pod prečko. Maribor je podvojil prednost v 25. minuti, ko je z lepim strelom z več kot 20 metrov Gregor Bajde poslal žogo po stičišče prečke in vratnice.

Sicer pa so imeli domači tudi še nekaj obetavnih strelov, med drugim je Aleks Pihler v 35. minuti žogo poslal čez gol iz bližine, v 45. pa je strel Cretuja od daleč ukrotil Matko Obradović.

V 50. minuti je imela Mura lepo priložnost za izenačenje, ko je v bližini gola do strela prišel Tomi Horvat, izvrstno pa je posredoval izkušeni Jasmin Handanović. Minuto pozneje pa je Bobičanec sprožil čez gol.

Pred vrati Maribora je bilo nevarno tudi v 58. in 59. minuti, a je ostalo pri izidu prvega polčasa, a v 60. minuti pa so gosti le zadeli, po kotu je z desetih metrov zadel Matic Maruško.

V 69. minuti je Blaž Vrhovec storil prekršek za najstrožjo kazen nad Klemenom Puckom, z bele pike pa je bil zanesljiv Amadej Maroša, ki je tako dosegel svoj 12. gol sezone.

V 75. minuti je takoj po vstopu v igro Marcos Tavares s strelom z glavo zadel prečko Murinega gola, takoj zatem pa se je spet izkazal Handanović po novem poskusu Bobičanca.

V 82. minuti je bil blizu zadetka tudi Amir Dervišević, ki je z močnim strelom tudi zatresel prečko gola gostov. Malce pozneje pa je meril še malce previsoko.

Že v četrti minuti sodniškega dodatka pa so vijolični prišli do zmagovitega zadetka, svoj 154. gol v slovenski prvi ligi je dosegel Marcos Tavares, ko je zadel z diagonalnim strelom z desne strani. Žoga je na poti proti golu zadela še enega od igralcev in tako tudi presenetila Obradovića.

Maribor bo v 32. krogu v četrtek gostoval v Sežani, Mura pa bo dan prej gostila Triglav.

Štajersko prekmurski derbi brez gledalcev
Datum: 4. julij 2020

Nogometaše Mure čaka v nedeljo (5. julij 2020) tekma proti Mariboru. V preteklosti so bile te tekme vedno pred zelo dobro napolnjenimi tribunami, tokrat pa bo drugače, saj zaradi epidemije koronavirusa na stadionu ne bo gledalcev.

V Ekipi so objavili članek v katerem so povzeli utrip iz obeh taborov. Pri Muri bo po vsej verjetnosti manjkal Žiga Kous, medtem ko se Nino Kouter vrača po kazni zaradi kartonov.

Denis Rajbar o aktualnem dogajanju v Muri
Datum: 1. julij 2020

V Ekipi so objavili pogovor s športnim direktorjem Mure, Denisom Rajbarjem. Pogovor je nanesel na pokalni finale z Nafto (24. junij 2020), poraz z Domžalami (0:1 - 28. junij 2020), prihajajočo tekmo z Mariborom (5. julij 2020) ter igralskim kadrom v sezoni 2020/2021.