Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. V kolikor opazite napačen podatek ali posedujete kakršenkoli podatek, ki ni objavljen, vas prosimo, če nam ga pošljete. Lahko je to časopisni izrezek, fotografija, vstopnica s tekme ... Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Prva liga Telekom Slovenije 2019/2020

36. krog

22. julij 2020, 18:00

Sežana - Stadion Rajko Štolfa Sežana

gledalcev: 350

Uradne osebe: Balažič Dejan (glavni sodnik), Vojska Matej (1. pomočnik), Salkić Alen (2. pomočnik), Žnidaršič Andrej (4. sodnik), Kranjec Sandi (delegat)

Kronološki zapisi

1 Niz neporaženosti proti Taboru je dolg že dvajset let (22. julij 2020)

Niz neporaženosti proti Taboru je dolg že dvajset let
Datum: 22. julij 2020

Nogometaši Mure so v gosteh z 1:2 premagali Tabor Sežano. S tem so niz neporaženosti s Taborom podaljšali na osem tekem. Tabor je Muro nazadnje premagal 29. julija 2000 z 1:0. Pri Muri se je na trenersko klop vrnil Ante Šimundža, ki je tekmo proti Aluminiju spremljal s tribun, saj je moral počivati zaradi kazni, ki jo je prejel v 34. krogu proti Olimpiji. Je pa bila to zadnja tekma Damjana Gajserja v vlogi pomočnika trenerja pri Muri, saj sta se obe strani dogovorili o sporazumni prekinitvi sodelovanja.

Poročilo, ki ga objavljamo v nadaljevanju je s spletne strani prvaliga.si.

* Stadion Rajko Štolfa, sodniki: Balažič, Vojska, Salkić.
* Streci: 1:0 Salkić (19.), 1:1 Horvat (64.), 1:2 Karničnik (90.).
* CB24 Tabor Sežana: Rener, Yameogo, Azinović, Nemanić, Kouao, Sever (od 78. Agnoletti), Grobry, Mihaljević (od 42. Vukelić), Salkić, Babić, Laukžemis.
* Mura: Zalokar, Karničnik, Kaučič, Gorenc, Šturm, Maruško, Horvat, Brkić (od 74. T. Cipot), Filipović, Šušnjara (od 65. Kouter), Maroša.
* Rumeni kartoni: Babić, Kouao.
* Rdeč karton: /

Nogometaši Mure so na stadionu Rajko Štolfa v izdihljajih srečanja prišli do tretje zmage nad Taborom v tej sezoni. S tem so še drugič zaporedoma osvojili četrto mesto v prvenstvu, v prihodnji sezoni pa bodo po zaslugi osvojene pokalne lovorike igrali še v kvalifikacijah za evropsko ligo.

Medtem so v drugi sezoni med slovensko elito primarni cilj izpolnili tudi domačini, ki so si že nekaj krogov pred tem zagotovili obstanek v ligi, sezono pa so pod vodstvom nekdanjega italijanskega reprezentanta in svetovnega prvaka s to izbrano vrsto Maura Camoranesija sklenili na sedmem mestu.

Na zadnji tekmi sezone sta tekmeca kljub številnim menjavam v kadrih prikazala čvrsto igro, nekoliko več od nje pa je imela v prvem polčasu Mura, ki je prek Žana Karničnika prva ogrela dlani katerega od vratarjev. Kraševci so prav tako poskušali predvsem od daleč, a je bil Marko Zalokar ob strelih Maria Babića in Denisa Kuoaa zbran v vratih Murašev.

Vseeno je moral v 19. minuti po žogo v mrežo, ko je po sijajnem predložku Babića z glavo zadel Erik Salkić. Najbližje izenačenju je bil v prvem polčasu Amadej Maroša. V 40. minuti je bil povsem neoviran ob strelu z glavo z neposredne bližine, a je žogo zelo slabo zadel in ostalo je pri vodstvu Tabora po 45 minutah.

V drugem polčasu pravega razburjenja v prve četrt ure ni bilo, potem pa je bil najprej blizu zadetka Žan Karničnik, a je bil s 30 metrov malenkost nenatančen za izenačenje. Na drugi strani je bil v sijajnem položaju Leon Sever, ki je bil sam pred golom Zalokarja, a je žogo poslal prek vrat.

Kazen je sledila že dve minuti kasneje, ko je Tomi Horvat, ki ga nihče od domačih ni pokril na poti do roba kazenskega prostora, natančno zadel v desni kot vratarja Ariana Renerja. V drugi polovici drugega polčasa je imel v 84. minuti drugo vodstvo domačih na levici najprej Litovec Karolis Laukžemis, le nekaj trenutkov kasneje pa iz identičnega položaja nekoliko z leve strani v kazenskem prostoru še Babić, a je obakrat odlično posredoval sicer rezervni vratar Murašev Zalokar.

Ko je že bilo videti, da se bosta tekmeca razšla z neodločenim izidom, je po prekršku Kouaa in posledičnem prostem strelu v gneči v kazenskem prostoru do dveh strelov prišel Karničnik. S prvim je zadel vratnico, z drugim pa je žogo tik pred zadnjim piskom sodnika poslal v mrežo za končno četrto mesto.