NK Mura skozi čas | |
16. julij 2003 |
Prihod igralcev Mure in Crvene zvezde na igrišče. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Tri dni po zmagi nad Hajdukom so nogometaši Mure merili moči še s Crveno zvezdo. Na Fazaneriji je bil pred 5000 gledalci rezultat neodločen 2:2.
Mura : Crvena zvezda 2:2 (2:2)
Fazanerija je prvič eksplodirala v 8. minuti. Po lepi akciji Mure je kratka, povratna žoga prišla do Fridla, ki je z močnim udarcem prvi načel mrežo zvezdašev. V 13. minuti nove težave za goste. Obilinović je z desne izvajal prosti strel, Cifer pa je neoviran z glavo meril v desni spodnji kot. Dišljenović je se je stegnil kolikor se je mogel in žogo zaustavil na gol črti. Mura je še naprej napadala in minuto kasneje je Obilinović znova zatresel mrežo, vendar iz prepovedanega položaja. V 24. minuti nova priložnost za Muro. Po napaki ožje obrambe je nogo podstavil Tisnikar, vendar se je žoga zaustavila pred vratnico. Mura je na začetku tekme igrala zelo lepo in bi lahko vodila z več kot enim zadetkom.
V 34. minuti so do prve priložnosti prišli tudi gostje, vendar je nevarnost pravočasno odpravil Pejković. Tri minute kasneje je na semaforju pisalo 1:1. Po asistenci Žigića je žogo s prmi zaustavil Orahovac, jo umiril in z voleja izid izenačil. V isti minuti je Mejač zapravil priložnost za novo vodstvo, vendar je vratar Crvene zvezde z nogo rešil zanesljiv zadetek.
V 41. minuti je eden od gostov v svojem kazenskem prostoru igral z roko. Cifer je streljal v levi kot, Dišljenković pa je na kratko odbil, spretni Kokol pa je odbitek pospravil v mrežo.
V zadnji minuti prvega polčasa je visoki Žigić z udarcem v nasprotni kot izenačil na 2:2, kar je bil tudi rezultat polčasa.
Nadaljevanje je bilo mirnejše kot prvi polčas. Do prve priložnosti je prišel Mrđa, ki je z ugodne situacije streljal prek gola. V 55. minuti je Obilinović že preigral vratarja in nato namesto praznega gola zadel vratnico. V 72. minuti je Ipavec močno streljal prek vrat. Zaradi vročine in sparine je tempo nato nekoliko upadel. V 79. minuti so bili muraši znova blizu vodstva, vendar jih je od zadetka ločilo nekaj centimetrov. Silovita bomba Bunjevčevića je zatresla prečko Beograjčanov in ostalo je pri 2:2.
Slavoljub Muslin, trener Crvene Zvezde: "Čestitam domačinom na prekrasnem ambientu in igri. V čast mi je, da smo igrali proti Muri, tudi zaradi mojega velikega prijatelja Ćira Blaževića s katerim sam se srečeval v Franciji, ko je bil trener Nantesa, jaz pa Bresta. Vesel sem tudi zaradi Georga Subana s katerim prav tako gojim prijateljski odnos. Vem, da se za Muro v nedeljo prične prvenstvo, zato ji želim da osvoji naslov prvaka."
Miroslav Blažević, trener Mure: "Ostali smo neporaženi v tekmi proti ekipi svetovnega renomeja in roko na srce močnejšemu nasprotnika. Ne ostane mi drugo kot da čestitam mojim igralcem in navijačem, ki so instiktivno začutili kdaj nas morajo podpreti. Dali so nam energijo, ki smo jo potrebovali."
GALERIJA
Med tekmo Mure in Crvene zvezde. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Mura : Crvena zvezda Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Pozdrav Black Gringosom. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Miroslav Blažević v klubskih prostorih. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Trenerja na novinarski konferenci po tekmi. Levo Miroslav Blažević in desno Slavoljub Muslin. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Od leve: Miroslav Blaževič, Ervin Kerčmar in Slavoljub Muslin. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat
Imate fotografijo s tekme, Murinega dogodka, Murine zgodovine ...? Pošljite nam jo na urednistvo@nkmura.si. Objavili jo bomo v skladu z uredniško politiko, ki je zapisana v Politiki zasebnosti.