Nogometaši Sobote pred prvenstvom

Le še nekaj dni nas loči od prvenstva v slovenski conski nogometni ligi, katerega začetka se vesele tudi športniki v Pomurju, ki so v zadnjem času pozorno spremljali izjave predstavnikov klubov o pripravah na spomladansko sezono. Tudi NK Sobota se je na sezono resno pripravljal, saj je začel s prvimi treninig že v polovici januarja. Trening je potekal mesec dni najprej v telovadnici, ker je obilica snega na stadionu ovirala vadbo na prostem. Razen tega pa je moštvo odigralo vrsto prijateljskih tekem.

Pozanimali smo se te dni pri sekretarju kluba Vladimiru Cvetku o pripravljenosti moštva pred spomladanskim prvenstvom. Omenil je, da je NK Sobota izgubil dva standardna igralca, to je L. Norčiča in Potočnika, ki sta prestopila h kranjskemu Triglavu, čeprav bi ju lahko zadržal do konca sezone. Izgubo bo moralo moštvo seveda nadoknaditi z mlajšimi igralci. Kar se tiče končnega plasmana na prvenstveni lestvici, je tov. Cvetko menil, da se bo moštvo vsekakor trudilo, da bi se obdržalo v zgornjem delu.

NK Sobota ima trenutno na razpolago šestnajst igralcev prvega moštva, to so: Vrdjuka, Morčič, Klepec, Perić, Dozet, Skalar, Puškarič, Drvarič, Zorec, J. Norčič, Sečko, Miloševič, Pucko, Skalar, Maučec in Matjašec.