Od Fazanerije prek Elbla do gostovanja v Celju

Na stadionu Skalna klet v Celju. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat

V 2. krogu prvenstva v sezoni 2003/04 je Mura, polna ambicij in pod vodstvom Miroslava Blaževića gostovala v Celju pri Publikumu. Na Skalno klet smo se z dvema avtobusoma in osebnimi avtomobili odpravili tudi Black Gringosi. Zbor je bil pred Fazanerijo, pivo je teklo v potokih, odmevala pa je navijaška pesem. Ker do Maribora še vedno ni zgrajena avtocesta smo do tja potovali po stari cesti. V Gornji Radgoni smo na nekaterih stavbah videli izobešene Murine zastave, ka je bila klasika, ko smo potovali skozi to obmejno mesto. Klasika je bil tudi daljši postanek na "malih Trojanah" pri Elblu (Elblov klanec pred Lenartom). Namenjen je bil okrepčilu in osvežitvi, zasedli pa smo celotno gostilno. Od Maribora proti Celju smo vozili po avtocesti, naslednja postaja pa je bilo počivališče Zima, kjer smo se še zadnjič prešteli in naredili kakšno "neumnost" pred vstopom v Celje. Zaküjo je tudi avto.

Kljub temu, da so črno-beli izgubili s 3:2 je gostovanje z navijaškega vidika uspelo. Pri navijanju so se nam pridružili še ostali črno-beli navijači, ki so bili locirani na zahodni tribuni.

Zbor pred stadionom Fazanerija. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat

Skupinska fotografija pred odhodom v Celje. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat

Pri Elblu nas je zmeraj pričakala Murina zastava. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat

Pri Elblu na "malih Trojanah". Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Simon Horvat