Predsednik Mure je postal Ivan Peterka

Novo vodstvo Mure, na čelu s predsednikom Ivanom Peterko. Foto: Muravidek, 24. februar 1928

Športni klub Mura je 16. februarja 1929 pripravil redni letni občni zbor. Predsednik kluba je postal Ivan Peterka, ki je zamenjal Vincenca Arvaija. Do spremembe je prišlo tudi na podpredsedniškem mestu. To funkcijo je prevzel Koloman Kardoš.

Ostali izvoljeni člani so:

Tajnik - Štefan Šiftar
Namestnik tajnika - Štefan Koltay
Blagajnik - Ladislav Nadai
Vodja nogometnega odseka - Tivadar
Odborniki - Vincenc Arvai, Dragutin Lehar, dr. Nikolaj Pinter, Aladar Fürst, Anton Koder, Ratkol, Karol Olaj, Evgen Halmoš, Franc Meolic, Janez Jonas, Turk, Čenar, Norčič in Ernest Nadai.
Nadzorni odbor - Josip Lipič, L. Šiftar in Josip Adanič.
Disciplinska komisija - Ludvik Vagaja, dr. Franjo Farkaš in Fr. Koder.

Občni zbor je potekal ob 20.00 uri v gostilni Benko.

Kot zanimivost naj omenimo, da je novi predsednik Mure, Ivan Peterka opravljal tudi vlogo sodnika na prvenstvenih tekmah hazene.

IZ MEDIJEV