Beltinski prekmurski derbi na prelomu tisočletja

Prizor s prekmurskega derbija v Beltincih. Od leve: _______, Damjan Ošlaj, Simon Ülen, David Adjei in Jože Benko. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Večer

11. krog lige Si.Mobil je zaznamoval prekmurski derbi med Potrošnikom in Muro. S 3:0 so ga prepričljivo dobili nogometaši Mure. Zmaga je zasluženo pripadla Sobočanom, ki so bili boljši nasprotnik, več so napadali in tudi večkrat streljali na vrata. Derbi si je ogledalo 3500 gledalcev.

Beltinčanom gori pod nogami

V tej sezoni Beltinčanom pošteno gori pod nogami, saj se krčevito borijo za obstanek med elito. Še vedno so brez zmage, v enajstih krogih pa so ob štirih remijih zbrali vsega štiri točke. Na pomoč so poklicali trenerja Ivana Đalmo Markovića, ki pa mu ni uspelo prekiniti črnega niza rumenih. Na drugi strani se je Mura s peto zmago v sezoni povzpela ne četrto mesto na lestvici.

Cifer iz enajstih metrov

Mura je povedla že v 6. minuti, potem ko je Simon Ülen v kazenskem prostoru Potrošnika igral z roko. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Franc Cifer. Tudi po doseženem zadetku je Mura več napadala in imela kar 8 kotov, medtem ko domačini niso izvajali nobenega.

Še ena enajstmetrovka v drugem polčasu

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel Sobočanom, ki so imeli žogo več v svojih nogah, vendar si izrazitih priložnosti niso priigrali. Domačini so prvo zrelo priložnost zapravili v 65. minuti, vendar je strel Vorobjova Nemec izbil v kot. Beltinčani so imeli nekaj svojih minut, vendar si izrazitih priložnosti niso priigrali. Končnica tekme je zopet pripadla Muri. V 81. minuti je Alan Mesarič z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Fabijan Cipot in z glavo poslal žogo v mrežo. V zadnji minuti tekme je vratar Beltinec, Stanislav Kűzma v kazenskem prostoru zrušil Škaperja in sodnik Kandare je pokazal na belo točko. Še drugič jo je uspešno izvedel Franc Cifer.

Pogled obeh trenerjev

Ivan Marković: "Nisem zadovoljen z igro zveznih in bočnih igralcev, kjer so nas igralci Mure prekašali. Prav tako smo naredili dve nepotrebni enajstmetrovki in tako doživeli visok poraz. Naredili so tudi preveč napak in tako naredili uslugo gostom."

Milovan Tarbuk: "Za nas je bilo najbolj pomembno, da tekmo dobimo in obdržimo stik z vrhom, hkrati pa ustvarimo boljše razpoloženje pred povratno pokalno tekmo z Olimpijo v Ljubljani. To nam je uspelo in zato sem zadovoljen."

Kot se je pozneje izkazalo je to bil doslej (do leta 2021) zadnji prvoligaški derbi med Beltinci in Muro v Beltincih.

IZ MEDIJEV