Napeta končnica na derbiju med Muro in Mariborom

Prihod igralcev na igrišče v derbiju kroga med Prekmurci in Štajerci Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Franc Bobovec

V derbiju 10. kroga Si.Mobil lige sta se v Murski Soboti pomerila Mura in Maribor. Po devetdesetih minutah je bilo 2:2 (0:1), Mura je bila prva ekipa v letošnji sezoni, ki je Mariboru uspela odščipniti točko.

3000 gledalcev je videlo zelo zanimivo tekmo v kateri ni manjkalo lepih potez in zadetkov. V prvem polčasu je bila igra dokaj izenačena, prvi pa so povedli Mariborčani, ko je v 39. minuti Ante Šimundža pobegnil obrambi Mure in zadel v polno s strelom v desni spodnji kot Dejana Nemca. V drugem polčasu je Mura iskala izenačujoči zadetek in ga dočakala v 68. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Fabijan Cipot. Ko je že kazalo da se bo tekma končala z 1:1, je sledila infarktna končnica v kateri so gledalci videli še dva zadetka. Karič je pobegnil po levi strani in poslal žogo v kazenski prostor Mure, kjer jo je z glavo v mrežo preusmeril Galič. V zadnjih sekundah tekme je Muri uspelo izenačiti, ko je visoko žogo Cipot z glavo preusmeril za hrbet vratarja Simeunoviča in postavil končni izid 2:2.

Muro je na tej tekmi vodil Milovan Tarbuk, Maribor pa Bojan Prašnikar.

IZ MEDIJEV

Derbi med Muro in Mariborom so zaznamovali štirje zadetki in nova streha Fazanerije. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Franc Bobovec

Navijaška skupina Black Gringos. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Franc Bobovec