Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Hat trick Trenevskega za zmago proti Dravogradu

Drugo v seriji dveh domačih tekem, so muraši vendarle uspeli zmagati. Žrtev je bil Dravograd, ki ga je Mura tokrat na Fazaneriji premagala sploh prvič. Končni rezultat je bil 3:2 (1:2) Kljub katastrofalnem položaju na lestvici so gledalci dokazali, kaj za njih pomeni Mura. Tudi tokrat se jih je zbralo največ v tem kolu, okrog 1800.

Mura: Botonjič, Zemljič, D. Žilavec, S. Žilavec (od 29. Mesarič), Trenevski, Kožul, Romero, Vogrinčič, Vršič (od 89. Bingo), Cifer in Dominko. Trener: Vojislav Simeunovič

Dravograd: Lalič, Vuk (od 46. Koren), Šumnik, Božič (od 86. Peruš), Drobne, Vršič, Vrhnjak, Rebol, Navodnik, Bukovec in Mlinar (od 47. Kačičnik). Trener: Toni Tomažič

Začetek tekme je bil porazen. Po prvem kotu so gostje namreč povedli. Z bližine je zadel Šumnik. V prvih nekaj minutah so muraši delovali precej izgubljeno ter poceni prejeli še drugi zadetek. Bukovec je izvajal prosti strel, odbito žogo Botonjiča pa je Drobne z lahkoto pospravil v mrežo. 0:2! Po tem zadetku pa je sledil šov v režiji neustavljivega Viktorja Trenevskega. Že v naslednjem napadu je Trenevski izvajal prosti strel s kakšnih 25 metrov ter ukanil nemočnega Laliča. Muraši so tedaj igrali kot prerojeni ter Dravograjčane povsem stisnili na njihovo polovico. Kljub premoči je izid ob polčasu ostal 1:2.

Po premoru so črno-beli nadaljevali z agresivno igro ter zasluženo izenačili v 56. minuti. Trenevski se je na levi strani lepo otresel gostujočih branilcev in z bližine matiral Laliča. Muraši so nato iskali še tako želeni tretji zadetek. Najprej je Lalič z neverjetnimi refleksi odbil strel Trenevskega z bližine ter nato še prosti strel istega igralca. Nasploh so bili prosti streli makedonskega napadalca mora Laliča. Dvakrat je Trenevski zadel tudi vratnico. V 77. minuti pa je počilo. Po dvojni podaji Dominka in Trenevskega je bil slednji zrušen v kazenskem prostoru gostov. Strel z bele točke je izvedel kar sam ter povišal na 3:2. Priložnosti za povišanje so pri muraših zapravljali še Dominko, Vršič, Vogrinčič in Mesarič. Na drugi strani pa so bili gostje večji del drugega polčasa nenevarni in neprepoznavni.