Hat trick Trenevskega za zmago proti Dravogradu

Drugo v seriji dveh domačih tekem, so muraši vendarle uspeli zmagati. Žrtev je bil Dravograd, ki ga je Mura tokrat na Fazaneriji premagala sploh prvič. Končni rezultat je bil 3:2 (1:2) Kljub katastrofalnem položaju na lestvici so gledalci dokazali, kaj za njih pomeni Mura. Tudi tokrat se jih je zbralo največ v tem kolu, okrog 1800.

Mura: Botonjič, Zemljič, D. Žilavec, S. Žilavec (od 29. Mesarič), Trenevski, Kožul, Romero, Vogrinčič, Vršič (od 89. Bingo), Cifer in Dominko. Trener: Vojislav Simeunovič

Dravograd: Lalič, Vuk (od 46. Koren), Šumnik, Božič (od 86. Peruš), Drobne, Vršič, Vrhnjak, Rebol, Navodnik, Bukovec in Mlinar (od 47. Kačičnik). Trener: Toni Tomažič

Začetek tekme je bil porazen. Po prvem kotu so gostje namreč povedli. Z bližine je zadel Šumnik. V prvih nekaj minutah so muraši delovali precej izgubljeno ter poceni prejeli še drugi zadetek. Bukovec je izvajal prosti strel, odbito žogo Botonjiča pa je Drobne z lahkoto pospravil v mrežo. 0:2! Po tem zadetku pa je sledil šov v režiji neustavljivega Viktorja Trenevskega. Že v naslednjem napadu je Trenevski izvajal prosti strel s kakšnih 25 metrov ter ukanil nemočnega Laliča. Muraši so tedaj igrali kot prerojeni ter Dravograjčane povsem stisnili na njihovo polovico. Kljub premoči je izid ob polčasu ostal 1:2.

Po premoru so črno-beli nadaljevali z agresivno igro ter zasluženo izenačili v 56. minuti. Trenevski se je na levi strani lepo otresel gostujočih branilcev in z bližine matiral Laliča. Muraši so nato iskali še tako želeni tretji zadetek. Najprej je Lalič z neverjetnimi refleksi odbil strel Trenevskega z bližine ter nato še prosti strel istega igralca. Nasploh so bili prosti streli makedonskega napadalca mora Laliča. Dvakrat je Trenevski zadel tudi vratnico. V 77. minuti pa je počilo. Po dvojni podaji Dominka in Trenevskega je bil slednji zrušen v kazenskem prostoru gostov. Strel z bele točke je izvedel kar sam ter povišal na 3:2. Priložnosti za povišanje so pri muraših zapravljali še Dominko, Vršič, Vogrinčič in Mesarič. Na drugi strani pa so bili gostje večji del drugega polčasa nenevarni in neprepoznavni.