Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Igranje v retro dresih je spomin na leto 1924

Začetna enajsterica Mure proti Mariboru. Stojijo od leve: Borna Proleta, Julien Lamy, Leard Sadriu, Matic Maruško, Florijan Raduha, Žiga Kous. Čepijo: Žan Trontelj, Timotej Brkić, Aljaž Antolin, Klemen Pucko in Amadej Maroša. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so tekmo z Mariborom odigrali v posebnih retro dresih s katerimi so obeležili spomin na SK Muro iz leta 1924. Letošnje leto namreč obeležujemo stoto obletnico SK Mure t.j. kluba s katerim se identificira današnja Mura. Dresi so praktično identični kot tisti izpred stotih let. Imajo vrvico in dodatek z grbom današnje Mure, ki simbolizira povezavo med sedanjostjo in preteklostjo našega kluba.

V počastitev obletnice bo NŠ Mura pripravila kopico dogodkov, ki so se pričeli s tekmo proti Mariboru.

- Prvi dogodek je že za nami in sicer tekma proti Mariboru, ko so odigrali v retro dresih.

- Marca bo dal klub v prodajo nove artikle, ki bodo tematsko posvečeni stoti obletnici.

- Aprila bo v centru Murske Sobote na ogled razstava z bogato zgodovino našega kluba.

- Tudi letos bo na sporedu Murina nouč, ki bo 18. maja 2024, ko bo na sporedu zadnja domača tekma Mure proti Rogaški. Med nastopajočimi so Magnifico, Vlado Kreslin, Blue Planet, Leopold I., KardBoard, Ka Te Trga in Dj Hari.

- Konec junija oz. v začetku julija je predvidena odmevna prijateljska tekma z zanimivim klubom iz tujine.

- Na dan ustanovitve SK Mure, 16. avgusta, bo v Gledališču Park slavnostna akademija.

- Leta 2025 je predvidena izdaja knjige z Murino zgodovino.

SK Mura iz leta 1925. Stojijo od leve: Emil Šimon, Franc Perkič, Koloman Keresturi, Laci Kardoš in Franc Ramovš. Srednja vrsta: Ludvik Norčič in Koloman Györi. Čepijo: Edi Gregorič, Franc Čenar in Ciril Hočevar. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv nkmura.si

Komentarji (0)

FORUM

Želite debatirati o tem? Prijavite se na forum in izrazite svoje mnenje.

Vstop na forum

Da bi na spletni strani nkmura.si, lahko doživeli kar najboljšo uporabniško izkušnjo, uporabljamo piškotke in podobne tehnologije. Z nadaljnjim ogledom spletne strani se strinjate z njihovo uporabo. Več informacij V redu