Maučec in Puškarič med najboljšimi slovenskimi nogometaši

Maučec in Puškarič med najboljšimi slovenskimi nogometaši. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Polet, 24. februar 2023

V zimskem premoru sezone 1962/63 je športni časnik Polet objavil rezultate ankete med trenerji štirinajstih klubov slovenske nogometne lige. Strategi so med drugim odgovarjali na vprašanje kdo je najboljši igralec slovenske lige in kako bi sestavili nogometno reprezentanco iz igralcev slovenske nogometne lige.

Po mnenju trenerjev je najboljši igralec Hribernik iz Kladivarja, na drugo mesto pa se je uvrstil Feri Maučec. Kar 10 trenerjev je napadalca Sobote uvrstilo reprezentanco v kateri je tudi Anton Puškarič, ki se je medtem iz Sobote že preselil v Ljubljano k Olimpiji.

Reprezentanco sestavljajo: Istenič (Odred-Krim), Kržin (Odred-Krim), Šoštar (Ljubljana), Skušek (Ljubljana), Puškarič (Sobota), Vodeb (Kladivar), Jež (Ljubljana), Hribernik (Kladivar), Bajželj (Triglav), Maučec (Sobota) in Binkovski (Triglav).

Reprezentanca je sestavljena v formaciji 2-3-5 oz. v pogovorno povedani piramidi. Maučec se je uvrstil na položaj notranjega napadalca (inside forward), Puškarič pa na položaj srednjega krilca oz. halfbacka.