Mladi igralci Sobote poraženi v finalu pokala

Mladinsko moštvo Sobote leta 1964. Stojijo od leve: Ahmed Volić (trener), Stanko Maučec, Vladimir Kukanja, Ladislav Balažic, Slavko Zadravec, Karel Glažar, Karel Horvat in Zoltan Baranja - Zoli. Čepijo: Jože Benko, Jože Baranja - Kano, Vlado Bavčar, Ervin Kerčmar, Franc Miholič - Pendo, Milan Koblencer. Bralce prosimo za razpoznavanje oseb. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv Karla Glažarja

V Ljubljani je bila v nedeljo, 22. novembra 1964, odigrana finalna mladinska nogometna tekma SRS za Jugoslovanski nogometni pokal med enajsterico Olimpije in Sobote. Tekma se je končala z zmago Olimpije z rezultatom 3:0 (1:0). V tem delu tekmovanja je letos sodelovalo 126 mladinskih moštev iz naše republike.

Olimpija: Kos, Jakopič, Slivnikar, Dežman, Pavlin, Fajon, Šubic, Plevel, Golec, Oblak in Stuckly.

Sobota: Vlado Bavčar, Alojz Perš, Stanko Sedonja, Rudi Horvat, Ladislav Balažic, Jože Martinuzzi, Ervin Kerčmar, Vladimir Kukanja, Milan Koblencer, Štefan Opec in Stanko Škraban.

Strelca: 1:0 - Gobec (25.), 2:0 - Gobec (44.), 3:0 - Kerčmar (76. - avtogol).

Čeprav so mladinci Sobote doživeli poraz, so vendarle prikazali lepo igro in z malo sreče lahko bil rezultat tudi drugačen. Vsekakor pa je uspeh že samo dejstvo, da so se uvrstili v finale. Tekmo je sodil Podlipnik iz Ljubljane.

Mladi nogometaši Olimpije so se uvrstili v jugoslovanski četrtfinale.