Mura je visoko porazila mariborski Merkur

Mura je dosegla najvišjo zmago od svoje ustanovitve. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Tabor, 7. september 1926

V prijateljski nogometni tekmi se je Mura pomerila z mariborskim Merkurjem in ga porazila z visokih 7:0. Črno-beli so do zmage prišli zelo suvereno in so po poročanju mariborskega časnika Tabor prikazali izredno rutino in veliko natreniranost.

V Taborju dvomijo, da je to realno razmerje Mure proti mariborskim klubom, kajti I.SSK Maribor in Rapid sta vendarle vodilni in zaenkrat premočni moštvi v mariborskem okrožju. Več bodo pokazale prvenstvene tekme.