Mura ne bo igrala prvenstvenih tekem v sezoni 1926/1927

Trenutna lestvica prvenstva LNP za mariborsko okrožje in obvestilo, da Mura ne igra prvenstvenih tekem v aktualni sezoni. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Marburger Zeitung, 5. oktober 1926

Nogometaši Mure bi morali 26. septembra 1926 igrati tekmo 1. kroga prvenstva LNP proti Ptuju. Na koncu tekma ni bila odigrana, ker črno-beli niso stopili na igrišče. Natančnega razloga za to ne vemo, je pa najbrž povezan z izstopom iz tekmovanja v minuli sezoni, ko niso igrali tekem v spomladanskem delu sezone. Takrat je Mura kot razlog navedla pomanjkanje igralcev oz. vključitev več mladih igralcev v nogometni odsek. 5. oktobra 1926 je Marburger Zeitung objavil lestvico in obvestilo, da Mura tekem v letošnji sezoni ne bo igrala. Takrat so Muro še vedno vodili kot del tekmovanja, zato jo tudi najdemo na lestvici. Kasneje so jo črtali s seznama.