Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Mura se s Krasa vrača s točko
23. september 2021

Amadej Maroša se veseli zadetka na tekmi Tabor : Mura (23. 9. 2021). Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so se v 10. krogu Prve lige mudili na Krasu pri Taboru iz Sežane. V Mursko Soboto se vračajo s točko, saj je bil končni rezultat tekme 1:1. Oba zadetka sta bila dosežena že v prvem polčasu.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški (od 52. Urh), Nemanič, Ristić (od 66. Guerrico), Mihaljević (od 66. Mavretić), Doukoure Grobry, Krivičić, Bongongui (od 61. Kosi), Stančič, Kouao (od 62. Kljun). Trener: Dušan Kosič.

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Karničnik, Lorbek, Horvat, Pucko, Kous, Lotrič (od 75. Kozar), Škoflek (od 62. Mulahusejnović), Maroša (od 84. K. Cipot). Trener: Ante Šimundža.

Buren začetek tekme

Domači so povedli že v 4. minuti. Krivičić se je na levi strani, približno dvajset metrov od vrat, odločil za podajo v sredino. Na višini enajstih metrov sta se borila Bongongui in Pucko, kar je zmedlo Obradovića, ki je prejel zadetek za vodstvo domačih z 1:0. Na izenačenje ni bilo potrebno dolgo čakati. V sedmi minuti je Horvat izvajal prosti strel z leve strani, vratarju Koprivcu pa je pri posredovanju žoga izpadla iz rok. Do nje je na petih metrih prišel Maroša in jo potisnil v prazno mrežo za 1:1. Do konca polčasa smo videli igro med obema kazenskima prostoroma, nobena izmed ekip pa si ni priigrala omembe vredne priložnosti. Muraši so imeli žogo več v nogah, priigrali pa so si tudi več strelov iz kota.

Mirno nadaljevanje

V 48. minuti je z dvajsetih metrov poskusil Mihaljević, Obradović pa je njegov strel odbil v kot. V 61. minuti je z razdalje poskušal Lotrič. V 69. minuti je Mulahusejnović podal ostro žogo v sredino, kjer je na petih trih osamljen Mroša zgrešil žogo. Minuto pozneje je s strelom s trinajstih metrov poskusil Mavretič. Do konca tekme je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, brez resnih priložnosti.

Blestel je tudi glavni sodnik

Igrišče v Sežani je najmanjše med vsemi prvoligaši in stisnjeno na majhnem prostoru. Gledalci so tekmo spremljali tudi s kamnitih ograj in s streh bližnjih hiš. Svoje je dodal še glavni sodnik Dragoslav Perić, ki je pustil zelo grobo igro, zraven tega pa je tekmo sodil v navadnih športnih copatih in ne kopačkah.

IZ MEDIJEV

Amadeja Marošu zaustavlja Blaž Urh. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Veselje Murašev po doseženem zadetku. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Prekršek nad Klemnom Puckom. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Desetica Mure Tomi Horvat. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si