Mura zaradi finančnih težav ne bo igrala prvenstvenih tekem

Zaradi finančnih težav Mura ne bo igrala prvenstvenih tekem. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Jutro, 21. avgust 1927

Časnik Jutro je poročal, da je Ljubljanska nogometna zveza Muro izločila iz tekmovanja LNP - mariborsko okrožje. Krive naj bi bile finančne težave našega kluba. Namesto prvenstvenih tekem, bi Mura na koncu sezone 1927/1928 igrala le finale mariborskega okrožja.

Liga Ljubljanske nogometne podzveze je bila v tej sezoni razdeljena na tri območja, mariborsko, celjsko in ljubljansko. V polfinalu sta igrala zmagovalca mariborskega in celjskega okrožja. Zmagovalec tega dvoboja bi se nato v finalu pomeril z zmagovalcem ljubljanskega območja. Po predlogu LNP-ja bi se Mura ob koncu sezone pomerila z najboljšo ekipo mariborskega okrožja. Zmagovalec tega dvoboja bi nato igral z zmagovalcem celjskega okrožja.

Mura je imela težave že v prejšnji sezoni, ko ni igrala prvenstvenih tekem. Težavam z igralskim kadrom so se očitno pridružile še finančne težave kluba.