Prvo organizirano gostovanje v zgodovini športnega kluba Mura

Prvo gostovanje Športnega kluba Mura. Foto: Mörszka krajina, 1. maj 1927

Športni klub Mura je 1. maja 1927 organiziral izlet Murska Sobota - Maribor - elektrarna Fala. Izlet so izkoristili za ogled tekme med hazena ekipo Maribora in Mure. Končni rezultat hazena tekme je bil 9:6 za Maribor.

Hazena tekma (ženski rokomet) je bila na nek način zgodovinska, saj je šlo za prvo tekmo na kateri so bili organizirano prisotni pristaši Mure.

V preteklosti so se pristaši črno-belih udeleževali tudi nogometnih gostovanj. Prvi tak znan primer je bila tekma Čakovečki športski klub : Mura, ki je bila odigrana 17. maja 1925. Vodstvo kluba je pristaše Mure vabilo, da se te tekme udeležijo z vlakom. Ni pa šlo za organizirano gostovanje.