Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas.

Muraši kljub dobri igri ostali praznih rok
10. junij 1951

Arhivska fotografija objavljena v časopisu Vestnik s tekme med Branikom in Soboto. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Vestnik, 13. april 1951

Nogometaši Mure so v 6. krogu 1. slovenske lige gostovali v Mariboru. Na stadionu Železničarja so se v deževnem vremenu pomerili z Branikom in izgubili z 1:0 (0:0). Tekmo si je ogledalo okrog 2000 gledalcev, med njimi pa je bilo 300 "vročih" Sobočancev. Mura je namreč na dan tekme organizirala poseben Putnikov vlak v Maribor. Čeprav se je tekma pričela ob 16.30 so Muraši v Maribor prispeli že dopoldne.

Postavi

Branik: Marguč, Hercmanski, Trpin, Janžekovič, Gajšek, Železinger, Vitek, Pocajt, Toplak, Mundžer in Matuš.

Mura: Režonja - Bušen, Klepec - A. Norčič, Klajnšček, Šimon - L. Norčič, Zelko, Vrtarič, Horvat in B. Norčič. Trener: Vladimir Kukanja.

Rdeči proti modrim

Tribune na stadionu ob Tržaški cesti so bile napolnjene že eno pred tekmo, navijači Mure pa so se razdelili na obe strani stadiona in bodrili svoje nogometaše z glasnim "plavi, plavi ...". Nogometaši Mure so namreč tekmo igrali v modrih dresih. Podobno so domačini bodrili svoje z vzklikanjem "rdeči", zato je kak raztresen gledalec mislil, da gleda tekmo med Crveno Zvezdo in Dinamom.

Murašem zagodel nekdanji Muraš

Mura je bila prvih petnajst minut absolutni gospodar na igrišču. Vratar Branika je moral posredovati že v prvi minuti, kasneje pa ga je večkrat rešila tudi sreča. Po začetni premoči Mure so zadihali tudi domačini, vendar niso resneje ogrozili vrat Režonje. Konec prvega polčasa je znova pripadel Muri, ki je bila nevarnejša, domačini pa so le redko prodrli v kazenski prostor Sobočanov. Tudi v drugem polčasu je Mura igrala bolj povezano in požrtvovalno. V 76. minuti je po prostem strelu Branika do žoge prišel nekdanji igralec Mure Josip Matuš ter dosegel gol za 1:0. Kot so poročali mediji, bi si Mura po poteku igre zaslužila vsaj neodločen izid. Muraši so kar trikrat zadeli prečko.

Lestvica

1. Korotan         7  3 3 1  22:7   9