Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Muraši premagali drugoligaško Bistrico

Emir Saitoski na pripravljalni tekmi proti Bistrici. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so se v pripravljalni nogometni tekmi pomerili z lani devetourščeno ekipo slovenskega drugoligaškega prvenstva Kety Emmi & Impol Bistrico iz Slovenske Bistrice. V Radencih je bil rezultat 1:3 (1:2). Mura je nastopila v mešani postavi, saj bo udarna zasedba po vsej verjetnosti pričela jutrišnjo tekmo proti GAK-u.

Postava Mure: Raduha, Ščernjavič, Sadriu, Proleta, Graj, Turudija, Rantaša, Jelovica, Zličić, Saitoski in Brdik. Trener: Dejan Grabić.

Kety Emmi & Impol Bistrica: Župič, Zajšek, Vidmar, Rozman, Pesjak, Bračko, Krupič, Kapun, Martinčič, Ferčič in Kociš. Trener: Goran Stanković.

Manjkal je Filippo Tripi, ki okreva po poškodbi, izven pogona pa je tudi Pucko. Zaradi lažje poškodbe je manjkal Dobrovoljc. Prvič se je predstavil Saitoski. V ekipi ni bilo Oura, ki z muraši ni pričel priprav in ima na mizi ponudbo iz arabskih držav.

Muraši so si prvo priložnost priigrali v 8. minuti, ko sta na robu kazenskega prostora kombinirala Saitoski in Zličić. Slednji je streljal preveč po sredini, zato vratar gostov ni imel težkega dela. V 11. minuti je po podaji Saitoskega z roba kazenskega prostora streljal še Turudija.

0:1 - Jelovica

Mura je povedla v 22. minuti. Zličić je z globinsko podajo našel Jelovico, ki je s trinajstih metrov neoviran premagal vratarja Bistrice.

0:2 - Zličić

Drugi zadetek je padel dve minuti kasneje. Zličić se je nenadoma odločil za strel s tridesetih metrov in zadel desni zgornji kot.

1:2 - Martinčič iz enajstmetrovke

V 35. minuti je Graj v kazenskem prostoru nepravilno oviral Martinčiča. Zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil Martinčič.

V 37. minuti se je po globinski podaji sam pred vratarjem znašel Šarić, ki je streljal visoko prek vrat. V 43. minuti je z razdalje streljal Bračko.

Mura je v prvem polčasu opravila eno menjavo. Poškodovanega Rantašo je zamenjal Ivan Šarić.

V 49. minuti so Bistričani po napaki Murine obrambe prišli do nevarnega strela z dvajsetih metrov, vendar je Raduha žogo poslal v kot. Po kotu je do strela prišel Zajšek in streljal mimo levo vratnice. V 54. minuti je streljal Saitoski, minuto pozneje pa še Šarić.

V 65. minuti je Grabić zamenjal skoraj celotno zasedbo. Na igrišču sta ostala le Raduha in Šarić. Vstopili so: Morris, Cipot, Jovićević, Kous, Maruško, Petković, Brkić, Kurtović in Shabanhaxhaj.

V 75. minuti je po preigravanju Šarića do strela prišel Shabanhaxhaj, ki je z dvajsetih metrov streljal v desni spodnji kot.

1:3 - Shabanhaxhaj

V 74. minuti je Cipot z lepo globinsko podajo našel Shabanhaxhaja, ki je stekel proti vratom in z lobom matiral Župiča.

V 77. minuti je po podaji Kurtoviča z glavo mimo vrat meril Petković. V 88. minuti je Šarić pobegnil po levi strani, prodrl v kazenski prostor, nakar so Bistričani blokirali njegov strel. Po kotu je Jovićević streljal z glavo.

Mura bo naslednjo tekmo igrala v soboto, 8. julija, ko se bo v avstrijskem Frauentalu pomerila z GAK-om. Tekma bo ob 18.00.