Muraši premagali drugoligaško Bistrico

Emir Saitoski na pripravljalni tekmi proti Bistrici. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so se v pripravljalni nogometni tekmi pomerili z lani devetourščeno ekipo slovenskega drugoligaškega prvenstva Kety Emmi & Impol Bistrico iz Slovenske Bistrice. V Radencih je bil rezultat 1:3 (1:2). Mura je nastopila v mešani postavi, saj bo udarna zasedba po vsej verjetnosti pričela jutrišnjo tekmo proti GAK-u.

Postava Mure: Raduha, Ščernjavič, Sadriu, Proleta, Graj, Turudija, Rantaša, Jelovica, Zličić, Saitoski in Brdik. Trener: Dejan Grabić.

Kety Emmi & Impol Bistrica: Župič, Zajšek, Vidmar, Rozman, Pesjak, Bračko, Krupič, Kapun, Martinčič, Ferčič in Kociš. Trener: Goran Stanković.

Manjkal je Filippo Tripi, ki okreva po poškodbi, izven pogona pa je tudi Pucko. Zaradi lažje poškodbe je manjkal Dobrovoljc. Prvič se je predstavil Saitoski. V ekipi ni bilo Oura, ki z muraši ni pričel priprav in ima na mizi ponudbo iz arabskih držav.

Muraši so si prvo priložnost priigrali v 8. minuti, ko sta na robu kazenskega prostora kombinirala Saitoski in Zličić. Slednji je streljal preveč po sredini, zato vratar gostov ni imel težkega dela. V 11. minuti je po podaji Saitoskega z roba kazenskega prostora streljal še Turudija.

0:1 - Jelovica

Mura je povedla v 22. minuti. Zličić je z globinsko podajo našel Jelovico, ki je s trinajstih metrov neoviran premagal vratarja Bistrice.

0:2 - Zličić

Drugi zadetek je padel dve minuti kasneje. Zličić se je nenadoma odločil za strel s tridesetih metrov in zadel desni zgornji kot.

1:2 - Martinčič iz enajstmetrovke

V 35. minuti je Graj v kazenskem prostoru nepravilno oviral Martinčiča. Zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil Martinčič.

V 37. minuti se je po globinski podaji sam pred vratarjem znašel Šarić, ki je streljal visoko prek vrat. V 43. minuti je z razdalje streljal Bračko.

Mura je v prvem polčasu opravila eno menjavo. Poškodovanega Rantašo je zamenjal Ivan Šarić.

V 49. minuti so Bistričani po napaki Murine obrambe prišli do nevarnega strela z dvajsetih metrov, vendar je Raduha žogo poslal v kot. Po kotu je do strela prišel Zajšek in streljal mimo levo vratnice. V 54. minuti je streljal Saitoski, minuto pozneje pa še Šarić.

V 65. minuti je Grabić zamenjal skoraj celotno zasedbo. Na igrišču sta ostala le Raduha in Šarić. Vstopili so: Morris, Cipot, Jovićević, Kous, Maruško, Petković, Brkić, Kurtović in Shabanhaxhaj.

V 75. minuti je po preigravanju Šarića do strela prišel Shabanhaxhaj, ki je z dvajsetih metrov streljal v desni spodnji kot.

1:3 - Shabanhaxhaj

V 74. minuti je Cipot z lepo globinsko podajo našel Shabanhaxhaja, ki je stekel proti vratom in z lobom matiral Župiča.

V 77. minuti je po podaji Kurtoviča z glavo mimo vrat meril Petković. V 88. minuti je Šarić pobegnil po levi strani, prodrl v kazenski prostor, nakar so Bistričani blokirali njegov strel. Po kotu je Jovićević streljal z glavo.

Mura bo naslednjo tekmo igrala v soboto, 8. julija, ko se bo v avstrijskem Frauentalu pomerila z GAK-om. Tekma bo ob 18.00.