Murašice še drugič zapored do dvojne krone

Skupinska fotografija po osvojitvi slovenskega pokala Pivovarne Union 2023/24. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Nogometašice Mure so po osvojitvi naslova državnih prvakinj sezono 2023/24 kronale še z zmago v slovenskem pokalu Pivovarne Union. V finalu v Stožicah so z izidom 1:5 (1:2) premagale Ljubljano in tako prišle do druge zaporedne dvojne krone. Z zmago so murašice osvojile enajsti naslov pokalnih prvakinj (devet v dresu Pomurja) in prejele nagrado v vrednosti 20.000 EUR. Tekmo si je ogledalo okrog 700 gledalcev.

ŽNK Ljubljana: Begić, Intihar, Kern, Šmid (od 63. Koprivnikar), Turk (od 85. Marolt), Dasović Ravnik, Zakrajšek (od 63. Mikložič), Kumalić, Pintarič, Petrič in Kastelec (od 70. Andlovic). Trenerka: Lucija Grad.

Mura Nona: Kocijan, Đorđević, Bednarova, Kolbl, L. Kos, Rakovec, Vindišar, Vilčnik (od 77. Sok), Hrga (od 62. Šoštarič Karič), Dolinar in Malakhova (od 84. Hofman). Trener: Vladimir Kokol.

Strelke: 1:5 - Yana Malakhova (29', 59'), Špela Kolbl (38'), Lea Dolinar (53'), Lucija Kos (80' 11m); Mirjam Kastelec (5')

Prihod murašic na igrišče. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Pred začetkom tekme. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Veselje murašic ob doseženem zadetku. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous