Namesto z Beltinci so se muraši pomerili med sabo

Od leve: Žiga Kous, Luka Bobičanec, Žan Karničnik, Jan Gorenc, Kai Cipot, Klemen Šturm in Jure Travner. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Za nogometaši Mure je slab teden priprav na nadaljevanje prvenstva. Če je začetek minil v dokaj spodobnih temperaturah in vremenskih razmerah, so se zadnja dva dneva temperature spustile pod ledišče, zelene površine pa je prekril sneg. Igralci že od vsega začetka trenirajo na igrišču z umetno travo, 9. januarja pa bi morali odigrati prvo pripravljalno tekmo proti Beltincem. Ker ekipa iz Beltinec zamuja s pripravami je tekma odpadla. Namesto tega so se črno-beli pomerili med sabo. Za zdaj je znano, da bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, 13. januarja, in sicer v Kapfenbergu. Kapfenberger SV oz. KSV 1919 igra v 2. avstrijski ligi in po jesenskem delu v 16-članski ligi zaseda 13. mesto.

Znani so tudi nasprotniki s katerimi se bo Mura pomerila na pripravah v Turčiji. Tja se bodo odpravili 20. januarja, vrnili pa 1. februarja. Če ne bo prišlo do sprememb bo Mura v Turčiji igrala sledeče tekme:

22. januar - Mura : Vojvodina (srbski prvoligaš)
26. januar - Mura : SC Rotor Volgograd (ruski prvoligaš)
31. januar - Mura : FC Vorskla Poltava (ukrajinski prvoligaš)

Po vrnitvi s priprav bo 4. februarja sledila generalka s Celjem.

Samsindin Ouro Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Pogled na igrišče z umetno travo, ki se nahaja za glavno tribuno. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

V skoku Dragan Lovrić in Luka Bobičanec. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Od leve: Tio Cipot in Klemen Šturm Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si