Naša obramba bo močnejša

Ervin Kerčmar starejši. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv Ervina Kerčmarja

Športni časnik Polet je pred pričetkom spomladanskega dela sezone 1963/64 opravil razgovore s predstavniki klubov in jim postavil sledeča vprašanja:

1. Kakšne so bile priprave vašega moštva na spomladanski del tekmovanja v SNL?

2. Spremembe v moštvu?

3. Kakšne so možnosti slovenskega prvaka v kvalifikacijah za vstop v II. zvezno ligo?

Tehnični vodja Sobote tov. Ervin Kerčmar je na vprašanja odgovoril:

1. "S pripravami smo pričeli že 15. januarja v telovadnici, februarja pa smo že trenirali na igrišču. Odigrali smo nekaj tekem, ki so pokazale, da so bile priprave uspešne."

2. "Edina sprememba v moštvu je Puškarič, ki se je vrnil iz Ljubljane. Brez dvoma nam bo lahko mnogo pripomogel k boljši igri, saj je naša obramba s tem spet mnogo močnejša. Razen njega bo v moštvu še nekaj mladincev, katerim pa še primanjkuje izkušenj."

3. "Kljub temu, da še ne poznamo moštev, ki se bodo pomerila za vstop v II. zvezno ligo, mislim da ima slovenski prvak vse možnosti, da se uvrsti v višji razred. Kandidati za letošnji naslov so se namreč precej okrepili, kar dokazuje tudi zmaga Kladivarja nad Mariborom."

NE SPREGLEJTE

Ervin Kerčmar st.