Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Po porazu s Sturmom Mura v konferenčni ligi
26. avgust 2021

Kapetan Mure Žiga Kous je igral do 63. minute, ko ga je zamenjal Amadej Maroša. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Muraši so odigrali še drugo tekmo zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo Europa in v Gradcu izgubili s Sturmom z 2:0 (1:0). Sturm je bil na obeh tekmah boljši z rezultatom 5:1 in se je uvrstil v Ligo Europa. Sobočani pa bodo jeseni igrali v skupinskem delu Evropske konferenčne lige, žreb pa bo jutri ob 13.30 v Carigradu.

Na tekmo z avtobusom

Nogometaši so se na tekmo odpravili dan prej, 25. avgusta ob 13.30. Zaradi bližine so tja odpotovali z avtobusom in zvečer ob 20.00 opravili uradni trening. Pred tekmo sta pred mikrofone stopila trener Ante Šimundža in Žiga Kous.

Ante Šimundža: "Popolnoma jasno je kako je potrebno delovati v Evropi. Potrebno je biti mentalno in fizično na visokem nivoju. Poskušali se bomo prilagoditi trenitni situaciji glede poškodb in biti maksimalni kolikor bo to možno. V prvi tekmi smo si ustvarili ogromno priložnosti, predvsem v zadnjem delu tekme, vendar na žalost nismo zadeli. Morali bomo zelo konkretni v priložnostih, ki se nam bodo ponudile in zelo čvrsti ko bo Sturm prihajal pred naša vrata. Dejstvo je, da moramo dati dva zadetka, da bomo izenačeni. Morali bomo biti strpni saj ne moremo dati drugega zadetka pred prvim."

Žiga Kous: "Priprave so potekale normalno, kot za vsako tekmo. Komaj čakamo, da bomo lahko igrali in vsi skupak se že veselimo te tekme. Prva tekma je že pozabljena, gremo v novo tekmo in upam, da nam bo uspelo. Minimizirati moramo svoje napake in izkoristiti priložnosti."

Postavi obeh ekip

Trener Mure je zaradi poškodbe pogrešal Bobičanca, zaradi zloma nosu pa je na klopi obsedel tudi Lorbek. Spremenjena je bila tudi taktična postavitev, saj so zaigrali s štirimi v zadnji liniji, v sistemu 4-3-3.

Postava Sturma: Siebenhandl, Gazibegović, Affengruber (od 81. Geyrhofer), Wüthrich, Dante, Jon Gorenc Stanković (od 74. Kün), Hierlaender (od 81. Niangbo), Kiteišvili (od 74. Prass), Ljubić, Yeboah (od 67. Sarkaria), Jantscher. Trener: Christian Ilzer.

Mura: Obradović, Karničnik, Gorenc, Pucko, Šturm, Horvat (od 77. T. Cipot), Maruško, Kous (od 63. Maroša), Lotrič (od 46. K. Cipot), Škoflek (od 46. Klepač), Mandić (od 56. Kozar). Trener: Ante Šimundža.

Rezerviran prvi polčas

Gledalci so v prvem polčasu spremljali bolj kot ne taktičen nogomet, brez izrazitih priložnosti na eni in drugi strani. Prvo priložnost si je priigrala Mura v 13. minuti. Mandić je s predložkom lepo našel Lotriča na drugi vratnici, ki pa se pred vratarjem ni najbolje znašel in je streljal mimo leve vratnice. V 17. minuti je z volejem poskusil Yeboah, v 39. minuti pa so Avstrijci povedli. Maruškovo žogo so na sredini prestregli domačini. Gruzijec Otar Kiteišvili je streljal s petindvajsetih metrov, žoga pa je oplazila Klemna Pucka, spremenila smer, prevarala Obradovića in končala v mreži. V prvem polčasu je bilo to več ali manj vse. Mura se je taktično dobro držala, posest žoge je bila izenačena, tudi strelov proti vratom ni bilo veliko. Ne z ene, ne z druge strani.

Drugi polčas je zaznamoval rdeči karton Maruška

Tudi začetek drugega polčasa je bil izenačen in sicer do 54. minute, ko je Maruško za naš okus nekoliko prehitro in tudi neupravičeno dobil drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho. Omenimo naj, da do tega trenutka na tekmi ni bilo veliko kartonov, le Maruško je prejel dva. Številčno premoč so gostitelji izrabljali in nevarno prihajali pred vrata Obradovića. V 66. minuti je Jantscher izkoristil neodločnost Mure v svojem kazenskem prostoru in streljal v desni zgornji kot ter zadel za 2:0. Številčna premoč je Sturmu v nadaljevanju prinesla še kakšno priložnost, ki pa je ostala neizrabljena. V zaključku tekme so do nekaj polpriložnosti prišli tudi muraši, vendar brez pravega zaključka.

Mura s podporo v Gradcu

Zaradi bližine Gradca je na tekmo odpotovalo tudi precej navijačev Mure. Klub je prek svojih socialnih omrežij obvestil vse navijače naj se na tekmo odpravijo brez klubskih obeležij, saj v nasprotnem primeru ne bodo smeli vstopiti na stadion. Take so bile namreč zahteve UEFE, ki zaradi koronavirusa na tekmah pod svojim okriljem ne dovoljuje gostujočih navijačev. Nerazumljivo je, da smo pred tednom dni v Murski Soboti videli ravno nasprotno, ko so navijači Sturma na stadionu Mure hodili z obeležji svojega kluba.

Izjava po tekmi

Ante Šimundža: "Težko je karkoli komentirati po taki tekmi. Bili smo na dokaj visokem nivoju in tekmovalni. Zgodila se nam je individualna napaka, ki si je nikoli ne želimo. Sodnik je zelo slabo odsodil tekmo in z nesmiselnim rdečim kartonom več nismo bili konkurenčni Sturmu. Do takrat pa je bila enakovredna tekma. Tudi Sturm si razen tistega udarca od daleč ni priigral nobene priložnosti. Če pogledamo generalno pa smo v dveh tekmah naredili preveč napak in zato bili zasluženo poraženi."

Mura se je po letošnjih osmih evropskih tekmah prebila v skupinski del Evropske konferenčne lige. Ante Šimundža: "Moramo biti ponosni na to, da smo na takšen način prezentirali slovenski nogomet in si priigrali nastop v skupinskem delu. Kljub porazu smo dokazali, da smo bili konkurenčni Ludogorcu in Sturmu in tu si igralci zaslužijo vse pohvale. Ne samo Murska Sobota, tudi Slovenija je lahko ponosna na to kar smo ustvarili kot klub. Tudi v skupinskem delu bomo želeli biti tekmovalni, ne glede na to, da bo zelo težko."

IZ MEDIJEV

David Affengruber in Mihael Klepač. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Jan Gorenc poskuša zaustaviti napadalca Sturma. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Jan Gorenc Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Na tekmi ni manjkalo zračnih dvobojev. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Alep Cipot/fotolens.si

Klemen Šturm je znova odigral celotno tekmo. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si