Pripravljalni prekmurski derbi brez zmagovalca

Mura v 2. polčasu. Stojijo od leve: Nerguti, Gorenc, Bagola, Ouro, Gyergyek, Kous. Čepijo: Horvat, T. Cipot, Pucko, Šturm in Kasalo. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so se v prvi pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem sezone pomerili z lendavsko Nafto. Na igrišču z umetno travo v Murski Soboti je bilo 2:2 (1:1).

Trener Damir Čontala je na igrišče poslal dve različni enajsterici. Vsaka je igrala en polčas. Črno-beli so igrali v postavitvi 3-4-3 oz. 3-4-2-1.

Mura 1. polčas: Zalokar - Ščernjavič, Karamarko, K. Cipot - Kompan Breznik, Lorbek, Kozar, Beganović - Bobičanec, Lotrič - Mulahusejnović. Na mestu libera je igral Kamamarko, na levem delu v obrambi pa Ščernjavič. Na mestu Karničnika je zaigral Kai Cipot, ki je v preteklosti igral na položaju napadalca. Cipotu ta položaj ni tuj, saj je v mlajših selekcijah že igral v obrambi. Na levem boku je igral Kompan Breznik, na desnem pa novinec Beganović.

Mura 2. polčas: Gyergyek - Pucko, Gorenc, Bagola - Šturm, Ouro, Nerguti, Kous - Horvat, T. Cipot in Kasalo. V drugem polčasu je na mestu libera igral Gorenc, na levem delu Pucko, na desnem pa Bagola. V napadu sta igrala T. Cipot in mladi Niko Kasalo.

Nafta: Galoši, Vinko, Magdič, Živko, Zana, Burai, Drk, Fekete, Turk, Nemet, Szökrönyös. Trener: Gábor Boér

Pri Muri so zaradi poškodb manjkali Obradović, Klepač in Škoflek. Zaradi viroze je bil odsoten Maruško.

Povedli so gostje z zadetkom Feketeja, proti koncu polčasa pa je izenačil Mulahusejnović. Tudi v drugem polčasu so po napaki Murine obrambe gostje dosegli drugi zadetek, z bližine pa je bil uspešen Haljeta. Petnajst minut pred koncem so črno-beli izenačili. Zadel je mladi Kasalo. Mura je imela več od igre, imela posest, gostje pa so se večinoma osredotočali na protinapade.

Mura v 1. polčasu. Stojijo od leve: Zalokar, K. Cipot, Karamarko, Kompan Breznik, Mulahusejnović, Bobičanec. Čepijo: Lorbek, Beganović, Ščernjavič, Lotrič in Kozar. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Amar Beganović in Vedran Vinko. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Zadetek Mulahusejnovića. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nik Lorbek Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si