Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Sobočani klonili na Gorenjskem

Nogometaši Sobote so v 5. krogu slovenske republiške gostovali v Kranju, kjer so se pomerili s Triglavom. Pred okrog 600 gledalci so bili boljši domačini s 4:1 (2:1).

Triglav: Galić, Štular II, Štraus, Brezar II, Srakar, Martinović, Mihelčič, Horvat, Brezar I, Krašovec in Štular I.

Sobota: Morčič, Kodela, Kološa, Dozet, L. Norčič, Skalar, Milenković, Matjašec, Sečko, Maučec in Erjavec. Trener: Feri Zelko.

Triglav je tokrat visoko porazil Sobočane, vendar je imel pri tem nekaj sreče, saj je Soboto spremljala precejšnja smola. V začetku tekme so bili podjetnejši domačini potem ko je Brezar lepo zatresel mrežo Morčiča. V 16. minuti je Morčič tudi po lastni krivdi znova pobral žogo iz svoje mreže. Uspešen je bil Brezar. Kljub dvema zadetkoma zaostanka pa nogometaši Sobote niso vrgli puške v koruzo. S smiselnimi akcijami so vse bolj pritiskali na domača vrata in proti koncu polčasa prevladovali na igrišču. V 37. in 39. minuti je domači vratar s precej sreče rešil dva gola. Sobočani so na 2:1 znižali v 43. minuti, ko je bil uspešen Maučec.

V drugem delu je Sobota prevladovala do 61. minute, ko je Mihelčič zadel za 3:1. Zatem so vajeti prevzeli domačini in v 63. minuti dosegli še en zadetek, ki pa ga sodnik zaradi domnevnega prekrška nad vratarjem ni priznal. Najlepši zadetek na tekmi je padel v 87. minuti, ko je z volej udarcem zadel Mihelčič. S tem je bil postavljen končni izid tekme 4:1.