Sobočani z zmago štartali v novo sezono

Situacija pred vrati Sobote. Vratar Vrdjuka posreduje pri strelu igralcev Kovinarja. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Dragiša Modrinjak

Sobota se je v 1. krogu slovenske conske lige v sezoni 1961/62 odpravila v Maribor, kjer se je pomerila s Kovinarjem. Naši nogometaši so tekmo dobili z 1:3 (1:1).

Kovinar: Lokovič (Kolar), Pandur, Kolarič, Cekov, Koban I., Železinger, Neuberg, Pavelec, Breznik, Koban II in Zemljič. Trener: Plaznik.

Sobota: Vrdjuka, Puškarič, Martinuzi, Skalar, Erjavec, Drvarič, Zorec, Sečko, Miloševič, Maučec, Matjašec. Trener: Štefan Aki Norčič.

Strelci: 0:1 - Maučec (25'), 1:1 - Neuberg (38'), 1:2 - Maučec (69'), Matjašec (74').

Začetni udarec so imeli gostje, vendar so takoj nato prevzeli pobudo domačini ter sta imela Najberg in Koban I. v 12. minuti idealni priložnosti za dosego gola, vendar so njuni streli šli mimo vratnic. Premoč domačinov se je izražala tudi v kotih, saj so jih streljali kar petkrat zapored, a brez uspeha. V 25. minuti je hitro krilo Sobote Zorec ušel po desni strani ter lepo podal Maučecu, ki je neubranljivo streljal v vrata. V 38. minuti je bil dosojen prosti strel proti Soboti, ki ga je Neuberg lepo prestregel z glavo ter izenačil rezultat.

Premoč domačinov je bila očitna tudi v drugem polčasu, vendar jo niso znali izkoristiti. Tako je med drugim Železinger po streljanem kotu zgrešil prazna vrata. Nasprotno pa je bil vsak napad igralcev Sobote zelo nevaren. Tako je v 69. minuti ušel po krilu Matjašec, zopet lepo podal Maučecu v sredo, ki je brez oklevanja dosegel gol. Pet minut kasneje je bil storjen prekršek nad Maučecem in po prostem strelu je Matjašec povišal razliko na 1:3. Po tem dogodku so domačini zelo nervozno nadaljevali igro ter igrali zelo nečisto in to zlasti Železinger in Pandur. Kljub premoči pa niso znali izkoristiti vseh ugodnih priložnosti. Tako je bilo tudi razmerje kotov 13:3 v korist Kovinarja. Domačini so kot celota sicer zadovoljili, vendar pa v moštvu ni realizatorjev, iznajdljivih igralcev, ki bi znali izkoristiti vse ugodne priložnosti.

Lestvica

1. Slovan        1  1 0 0  4:0  2