Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

V izjavi za javnost se je oglasila tudi Olimpija
21. november 2021

Potem, ko je bila tekma med Olimpijo in Muro, ki bi morala biti odigrana 20. novembra 2021, obpovedana v čudnih in sumljivih okoliščinah, se je sedaj v izjavi za javnost oglasila tudi Olimpija. Njihovo videnje prinašamo v celoti.

Skladno z velikim porastom Covid okužb v državi in navodili NIJZ v NK Olimpija Ljubljana poostreno izvajamo ukrepe preventive in testiranja. S temi aktivnostmi smo v preteklih desetih dnevih identificirali okužbe treh članov kluba, ki so bili pravočasno umaknjeni od ekipe.

Na petkovem hitrem testiranju na Covid-19, ki ga skladno s protokolom izvajamo dan pred tekmo, je bilo pet igralcev pozitivnih, ki sicer niso imeli nobenih simptomov in so bili takoj samoizolirani. Skupno s tremi predhodno okuženimi člani ekipe je bilo v taboru Olimpije torej osem okužb. Na Nogometno zvezo Slovenije smo takoj sporočili, kakšno je stanje, nato pa po navodilu zveze s PCR testi testirali celoten tabor.

Rezultate PCR testiranja smo prejemali v soboto med 11.00 in 12.00. Poleg že omenjenih osmih članov ekipe, so bili pozitivni še testi štirih asimptomatskih igralcev. Skupno je bilo tako pozitivnih 12 članov zeleno-belega tabora in po posvetu klubske zdravstvene službe z NIJZ je postalo jasno, da obsega širjenja virusa ne obvladujemo več, ampak da je prišlo do izbruha okužb v ekipi.

Na podlagi rezultatov PCR testov in ugotovitve, da širjenja virusa nimamo več pod nadzorom, je NIJZ tudi ostalim igralcem, ki niso cepljeni, preboleli oz. pozitivni, izdal odločbe o karanteni zaradi rizičnega stika.

O dogajanju smo ažurno obveščali Nogometno zvezo Slovenije, ki je na podlagi izdanih odločb o karanteni sprejela odločitev, da se tekma prestavi.

Zdravje igralcev in osebja kluba smo in bomo vedno postavili na prvo mesto. Ravnali smo skladno s protokoli NIJZ v želji, da bi omejili širjenje okužb in zaščitili člane Olimpije ter navsezadnje tudi Mure in ostalih klubov.