V končnici do zmage

Gneša pred vrati Aluminija. V skoku sta Čakš in Maruško. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Muraši so v 33. krogu 1. SNL gostili zadnjeuvrščeni Aluminij in zmagali s 3:1 (1:0). Mura si je zmago prigrala v zadnjih minutah tekme in se nahaja na šestem mestu prvenstvene razpredelnice.

V primerjavi z Rogaško je Žlogar v začetno enajsterico uvrstil Maruška, Kurtovića, Antolina, Trontlja in Čakša. Igrali so v postavitvi 4-4-2.

Mura: Mihelak, Cipot, Pucko (od 88. Sadriu), Proleta, Maruško, Antolin (od 46. Turudija), Kurtović (od 60. Kiziridis), Trontelj (od 69. Kasalo), Nuhanović, Maroša, Čakš (od 88. Jovićević). Trener: Anton Žlogar.

Aluminij: L. Jovanović, Kosi (od 63. Baskera), Koblar, Martić, Schaubach, Jagić, Brkljača (od 60. Pečnik), Jovan, S. Jovanović, Kljun (od 60. Susso), Krapuhin (od 60. Matić). Trener: Robert Pevnik.

Strelci: 1:0 Kurtović (17.), 1:1 Martić (77.), 2:1 Maroša (84.), 3:1 Kasalo (90+3.).

Maroša   Čakš

Kurtović Antolin Nuhanović Trontelj

Pucko    Cipot    Maruško   Proleta

Mihelak

Kurtović ime prvega polčasa

Prvo priložnost in strel proti vratom smo videli v deveti minuti, ko je Proleta z glavo meril mimo vrat. V 12. minuti je Kurtović streljal z razdalje. Prvi zadetek je padel v 17. minuti. Najprej so gostje z bližine blokirali strel Kurtovića, odbito žogo pa je Murin vezist s sedmih metrov poslal v mrežo. Zadetek je preverjal VAR, saj je obstajal sum, da je bila podaja do Kurtovića poslana iz prepovedanega položaja. Na koncu je bilo vse "čisto", zadetek pa je obveljal. Aluminij je prvič zapretil v 28. minuti, ko so muraši izgubili žogo na sredini, strel Jovana s strani pa so naši nogometaši blokirali. V 31. minuti je Cipot z dolgo podajo našel Čakša, ki se je znašel sam pred vratarjem, slednji pa je njegov strel obranil. V isti minuti je z osemnajstih metrov s strani streljal Maroša. V 45. minuti sta Maroša in Čakš sijajno izpeljala napadalno akcijo v kateri je Maroša s peto podal do Čakša, ki je z ugodnega položaja streljal prek vrat.

V kočnici do zmage

Prva priložnost v drugem delu je pripadla Turudiji, ki je v 55. minuti z močnim strelom meril mimo gola. V 66. minuti je Jovan streljal z razdalje. Dve minuti kasneje je nevarno z dvaindvajsetih metrov sprožil Matić. V sedemdeseti minuti je Jovan streljal mimo gola. Izenačenje je sledilo v 77. minuti, ko je bil po predložku Sussa na petih metrih najvišji Martić in z glavo zadel za 1:1. Novo vostvo Mure je sledilo v 84. minuti, ko je Kasalo poslal predložek, do žoge pa se je dokopal Maroša in z bližine s projektilom "preluknjal" mrežo Jovanovića. V 91. minuti je Jug zaradi grobega prekrška Martića nad Kyziridisom prvega poslal prečasno pod prho. Prekršek je res izgledal grobo in bi se lahko končal z zlomom noge v predelu gležnja. V 93. minuti je Maroša priboril žogo, Jovićević pa je streljal z devetnajstih metrov. Blokirana žoga je prišla do Kasala, ki je z roba kazenskega prostora zadel tik ob desni vratnici za 3:1. V 95. minuti je Jovanović z obema rokama udaril Kasala po obratu, Jug pa mu je pokazal rdeči karton.

xG analiza Mura : Aluminij

Pred pričetkom tekme je bila minuta molka v spomin na preminulega navijača Mure Tadeja Tivadarja - Tiveka.

1. Celje           33  23  6  4  71:29  75
2. Olimpija        33  18  9  6  68:41  63
3. Maribor         33  17  9  7  61:32  60
4. Bravo Kostel    33  11 12 10  39:40  45
5. Koper           33  11 11 11  46:45  44
6. Mura            33  11  8 14  40:52  41
7. Domžale         33  12  3 18  47:55  39
8. Rogaška         33   9  6 18  34:58  33
9. Kalcer Radomlje 33   6 10 17  30:49  28
10.Aluminij        33   7 6  20  31:66  27

Kako so igrali?

Nogometaši Mure so v 33. krogu premagali Aluminij. Kako so igrali muraši? Ocenite igralce, trenerja in glavnega sodnika Mateja Juga.

Ocenite jih z oceno od 1 do 10 (1 = najmanj, 10 = največ).

Na seznamu so igralci, ki so igrali vsaj pet minut. Ocenjevanje poteka do vključno srede, 1. maja, ko bodo objavljeni rezultati.

Graf prikazuje povprečne ocene igralcev, ki so jih podali uporabniki spletne strani NK Mura skozi čas. Število glasov: 33.