Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Veličastna zmaga Mure proti Papaiju

Nogometaši Mure so v 13. krogu prvenstva na Fazaneriji gostili Pápai MÁV Kinizsi in zmagali s 4:1 (1:1). Črno-beli so opravičili vlogo favorita in po bolečem porazu v Sombotelu tokrat strnili svoje vrste in povsem zasluženo zmagali.

Postava Mure: Jandl - Kološa, Erdősi - L. Deškovič, Kukanja, Čagran - Zelko, Bencik, Kovač, Sarközi in Külič.

Pápai MÁV Kinizsi: Nagyfy — Biczó, Kovács — Csermák, Burián, Csehi - Varga, Lakat, Tenk, Házi, Erdődy.

Gledalci so v prijetnem nogometnem popoldnevu v prvih petnajstih minutah spremljali enakovredno igro brez pravih priložnosti. Gostje so imeli prvo resnejši situacijo v 21. minuti, ko se je izkazal vratar Jandl. Kinizsi je v začetnih minutah igral zelo energično nekoliko bolje kot Mura. Prvi zadetek je padel v 30. minuti, potem ko je vratar gostov Nagyfy podal do Buriána, ki podaljša do Tenka. Slednji je matiral Jandla za 0:1. Bo doseženem zadetku so gostje dobili krila in vse bolj napadajo, Mura pa se brani. V 39. minuti pa sledi izenačenje. Lepo akcijo Mure je pričel Kovač, sodeloval je tudi Bencik, vendar je žoga naposled prišla do Zelka, ki z ostrim strelom izenači na 1:1.

V drugem polčasu je Mura bistveno popravila svojo igro. V 56. minuti je sledila akcija Kukanje, Deškoviča in Zelka. Slednji je preigral dva do tri igralce Kinizsija, podal do Kovača, ki je z osmih metrov matiral vratarja gostov za 2:1. V 66. minuti je Kovač zapravil novo lepo priložnost za Muro. Njegov strel je bil prešibak za Nagyfya. Zelo agilen Kovač je bil v lepi priložnosti tudi nekaj minut kasneje. V 79. minuti pa nov zadetek Mure. Po podaji Deškoviča je Zelko na 16. metrih preigral branilce Kinizsija in nato še vratarja ter zadel za 3:1. Eden najboljših igralcev Mure Kovač je v 86. minuti postavil končni izid 4:1.

Pri Muri se je izkazal Jandl. Dober je bil tudi branilec Erdősi. Na sredini je vajeti igre držal Kukanja, medtem ko sta Deškovič in Čagran dobro zaposlovala napadalce. V napadu sta bila zelo razigrana Zelko in Külič. Garaško delo sta opravila tudi Bencik in Sarközi, zelo dobro pa se je gibal tudi Kovač.

V predtekmi sta se pomerili Levente (mladi) ekipi Mure in Nagyrákosi. Zmagali so muraši s 17:0 (8:0). Pri Muri so bili zelo dobri Milan Deškovič, Klajnšček, Toplak, Gorčan in Vadnal. Zadetke so dosegli: Žižek (5), Winkler (5), Gorčan (4), Vadnal (2) in Bukvič.

1. Szombathelyi II        14  11 1  2  36:14  23
2. Haladas II             14  11 0  3  58:18  22
3. Soproni Selyemipar SE  14  10 2  2  42:19  22
4. Mura                   13   7 2  4  29:22  16
5. Zalaegerszegi SE       14   6 3  5  30:23  15
6. Celldömölki            14   7 1  6  28:28  15
7. Pápai MÁV              14   5 1  8  29:32  11
8. Soproni VSE II         13   5 1  7  20:26  11