Velikonočne nogometne tekme

Na velikonočno nedeljo in ponedeljek, 9. in 10. aprila 1944, je Mura organizirala tri nogometne tekme. V nedeljo se je druga ekipa Mure pomerila z ekipo Szombathelyi Bőrgyár SE. Slavili so igralci iz Sombotela z 2:1 (1:1). Za Muro je zadetek dosegel Matuš.

V ponedeljek so na zelenico kot prvi stopili igralci druge ekipe, ki so se pomerili z vojaki in zmagali s 5:1 (2:0). Zadetke so dosegli Gorčan (2), Lovasi (2), Fabian in A. Kerčmar.

Sledila je tekma med prvo ekipo Mure in Bőrgyárom. Prepričljivo so bili boljši Sobočani, ki so zmagali s 6:0 (4:0). Zadetke so dosegli Klepec (2), Zelko, L. Deškovič, Kukanja in Bencik.

V nedeljo, 16. aprila, se nadaljuje prvenstvo v I. in II. razredu Severno podonavskega okrožja - Sombotelska skupina. Prva ekipa bo gostila Celldömölki, druga pa se odpravlja v Lenti.

IZ MEDIJEV