Vztrajnost in želja sta bila premalo

Sobočani so v 10. krogu slovenske republiške lige gostovali v Ljubljani. Pomerili so se z lanskoletnim zveznim drugoligašem in letošnjo vodilno ekipo prvenstva Triglavom iz Ljubljane. Končni rezultat je bil 6:1 (4:0).

Triglav: Frič, Eltrin, Klančišar, Jalševec, Berginc, Nikić, Velkavrh, Brezigar, Vavpetič, Srbu, Modrič. Trener: Dimitrij Tadić.

Sobota: Vrdjuka, Zavec, Zver, Drvarič, Martinuzzi, Skalar, Sečko. Miloševič, Horvat, Maučec, Matjašec. Trener: Štefan Aki Norčič.

Strelci: 1:0 - Vavpetič (3'), 2:0 - Vavpetič (23'), 3:0 - Srbu (25'), 4:0 - Brezigar (44'), 5:0 - Brezigar (53'), 5:1 - Maučec (57'), 6:1 - Brezigar (61').

Ko je sodnik Janžekovič dal znak za konec tekme med Triglavom in Soboto, so gledalci pozdravili zmago domačih in požrtvovalno igro gostujočih nogometašev, močno pa so negodovali nad slabim strokovnim znanjem sodnika Janžekoviča. Ta sodnik namreč tudi v prejšnjih tekmah, ki jih je sodil v Ljubljani, ni pokazal solidnega znanja, ki bi ga lahko uvrščalo med sodnike, ki z uspehom sodijo tekme v slovenski conski ligi. Mimo mnogih drugih napak, ki jih je storil v celi tekmi (in teh ni bilo malo), naj omenimo predvsem tisto, ki je ostala vsem najbolj v spominu. Minuto pred koncem tekme so branilci Sobote grobo zaustavili napad Triglava v 16-metrskem prostoru, in to je bil primer šolske enajstmetrovke, piščalka Janžekoviča pa je ostala nema. Zdi se nam, da bi morala take primere obravnavati sodniška organizacija in v takih primerih kot je bil današnji, izvajati tudi določene sankcije.

Obe moštvi sta danes igrali dopadljivo. Triglav je sicer v velikem delu igre prevladoval na igrišču, napadalci so dosegli šest dokaj lepih golov, približno toliko idealnih priložnosti pa so tudi zapravili. Ne moremo pa mimo podpovprečne igre stranskih krilcev, ki danes prav gotovo niso dobro opravili svoje naloge, saj so puščali sredino igrišča popolnoma prazno in so tako omogočali napadalcem Sobote, da so brez težav prihajali do uporabnih žog.

Pri moštvu Sobote nam je bilo všeč njihova vztrajnost in želja, da bi dosegli časten rezultat. Maučec je z izrednim strelom s kakih 25 metrov dosegel tudi časten gol, mimo tega pa so imeli napadalci Sobote še neka] lepih priložnosti. Njihove namere je preprečil dobri vratar Frič.

Z eno besedo, srečanje je bilo dokaj zanimivo, dinamično in fair, le sodnik je nekoliko pokvaril vtis te tekme.

Lestvica

1. Triglav (LJ)  10  9 1 0  38:6  19