Železničar se je Muri oddolžil za poraz

Nogometaši Mure so v 9. krogu prvenstva gostovali v Mariboru pri aktualnih podzveznih prvakih - Železničarju. Derbi kroga je s 4:1 (2:0) dobil Železničar in se tako Muri oddolžil za septembrski poraz v Murski Soboti.

Črno-beli so imeli precej smole, tudi nekaj treme, zatajili pa so še napadalci, ki niso izkoristili danih priložnosti. Prvi zadetek je padel v 9. minuti. Žoga je zadela sodnika, od njega pa se je odbila na noge nasprotnikovemu igralcu, ki je zadel za 1:0. Nato je imela Mura kar nekaj priložnosti, da izid izenači, vendar so napadalci zapravljali preveč priložnosti. Železničar je na 2:0 povišal v 44. minuti s strelom s sredine igrišča.

V drugem delu se je slika nekoliko spremenila. V 65. minuti je Adolf Klojčnik izid znižal na 1:2. V 70. minuti je Mura ostala le z desetimi igralci, saj je glavni sodnik zaradi ugovarjanja izključil Vladimirja Kukanjo. Mura nato ni več zdržala in je v 75. ter 81. minuti prejela dva zadetka. Pri Muri je bil zelo dober Štefan Čagran.

Stanje na lestvici po 9. krogu:

1. Maribor    9  6 0 3  32:17  12
2. Železničar 9  5 1 3  27:20  11
3. Rapid      9  5 0 4  20:22  10
4. Mura       8  4 1 3  22:15  9
5. Čakovečki  7  3 2 2  22:15  8
6. Građanski  8  0 0 8  4:38   0

V naslednjem krogu bo Mura gostila Građanski iz Čakovca.

IZ MEDIJEV