Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Železničar se je Muri oddolžil za poraz

Nogometaši Mure so v 9. krogu prvenstva gostovali v Mariboru pri aktualnih podzveznih prvakih - Železničarju. Derbi kroga je s 4:1 (2:0) dobil Železničar in se tako Muri oddolžil za septembrski poraz v Murski Soboti.

Črno-beli so imeli precej smole, tudi nekaj treme, zatajili pa so še napadalci, ki niso izkoristili danih priložnosti. Prvi zadetek je padel v 9. minuti. Žoga je zadela sodnika, od njega pa se je odbila na noge nasprotnikovemu igralcu, ki je zadel za 1:0. Nato je imela Mura kar nekaj priložnosti, da izid izenači, vendar so napadalci zapravljali preveč priložnosti. Železničar je na 2:0 povišal v 44. minuti s strelom s sredine igrišča.

V drugem delu se je slika nekoliko spremenila. V 65. minuti je Adolf Klojčnik izid znižal na 1:2. V 70. minuti je Mura ostala le z desetimi igralci, saj je glavni sodnik zaradi ugovarjanja izključil Vladimirja Kukanjo. Mura nato ni več zdržala in je v 75. ter 81. minuti prejela dva zadetka. Pri Muri je bil zelo dober Štefan Čagran.