Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Zmaga in potrditev naslova državnih prvakinj

Stojijo: Bednarova, Müller, Vuzem, Kotnjek, Horvat,. Druga vrsta: Malakhova, Sok, E. Kos, Hofman, Serec, Đorđević, Kocijan, Dolinar, Hrga, Kršljin-Stojič, Kuzmič, Kokol, Fekonja. Spodaj: Truntič, Kolbl, Rakovec, Vilčnik, L. Kos, Šoštarič-Karič, Vindišar Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Črno-bele so v 21. krogu SŽNL gostovale pri ekipi Ljubljane in zmagale z minimalnih 0:1 (0:1). Zadetek za potrditev naslova državnih prvakinj so dosegle v prvem polčasu. To je že enajsti državni naslov nogometašic.

Ljubljana: Begić, Šmid (od 75. Koprivnikar), Dasović Ravnik, Petrič, Zakrajšek, Intihar (od 75. Adlovic), Kumalić, Kern, Pintarič, Kastelec, Turk kap. Trenerka: Grad.

Mura: Kocijan, Đorđevič, E. Kos, Kolbl, L. Kos, Rakovec (od 86. Sok), Vindišar, Šoštarič Karič ( od 60. Vilčnik), Hrga, Dolinar (od 82. Hofman), Malakhova. Trener: Kokol.

Strelka: 0:1 Kolbl (32.).

Zaradi poškodb sta manjkali Jakšič in Adam. Po poškodbi se je na klop za rezervne igralke vrnila Sok. Vratarka murašic je še štirinajstič v tej sezoni ohranila mrežo črno-belih nedotaknjeno.

Uvodne minute so se dogajale med obema kazenskima prostoroma brez velikih priložnosti za zadetek. V nadaljevanju prvega polčasa so pobudo na igrišču prevzele murašice in v 32. minuti je Dolinarjeva osvojila žogo  in poslala globinsko žogo do Kolblove. Kapetanka je pobegnila domači obrambi in z diagonalnim strelom v oddaljeni kot zadela za 0:1. V 37. minuti je po izvedenem kotu Dolinarjeve najvišje v domačem kazenskem prostoru skočila E. Kos vendar je njen strel domača igralka iz golove črte izbila. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom murašic 0:1.

Ekipa črno belih je drugi polčas začela brez sprememb v igralskem kadru. V 52. minuti je po prekršku nad domačo igralko porumenela Vindišarjeva. V 60. minuti je trener črno-belih opravil prvo menjavo. Iz igre je odšla Šoštarič-Karič v igro je vstopila Vilčnikova. V 61. minuti še drugi rumeni karton v ekipi murašic dobila ga je Malakhova. V 70. minuti bi lahko murašice povišale vodstvo saj je po lepi akciji Dolinarjeve, Kolblove in Vilčnikove slednja streljala mimo vrat domače vratarke. V 82. minuti je trener murašic opravil še eno menjavo iz igre je odšla Dolinarjeva v igro je vstopila Hofmanova. V 85. minuti pa še zadnja menjava trenerja Kokola iz igre je odšla Rakovec v igro je vstopila Sok. Rezultat se v drugem polčasu ni spremenil ostalo je pri rezultatu iz prvega polčasa in minimalni zmagi z rezultatom 0:1.

Z novo zmago in tremi točkami so murašice potrdile tri kroge pred koncem prvenstva že enajsti naslov državnih prvakinj, drugi od združitve z NŠ Mura. Ti dve ekipi še čakata dve medsebojni tekmi ena v prvenstvu in druga v  finalu ženskega pokalu, ki bo v Stožicah. V 22. krogu se bodo črno-bele na gostovanju pomerile z ekipo Radomelj.