Ena najrazburljivejših tekem pripadla Muri

V zadnji tekmi letošnjega prvenstva je Mura v Murski Soboti gostila mariborsko Slavijo in zmagala s 4:3. Gostje so ob polčasu vodili z 1:3.

To je bila ena izmed najrazburljivejših tekem, kar jih je bilo v Murski Soboti. Gostje so se prikazali v izredno dobri luči in presenetili s svojo angažiranostjo in kvaliteto. Slavija je v prvem polčasu zabila kar tri zadetke, vendar se je Mura v drugem delu pobrala in tekmo obrnila sebi v prid.

V zadnjem krogu se je zopet zgodila neprimerna gesta. Tokrat so Ptujčani obvestili vodstvo tekmovanja, da zaradi poškodovanih in bolnih igralcev ne bodo igrali prvenstvene tekme z Građanskim. Građanski je posledično še drugič zmagal s 3:0. Pred tem je brez borbe zmagal proti Lendavi. Čakovčani so posledično osvojili prvo mesto v skupini, primer prepuščenih tekem pa obravnava Ljubljanska nogometna zveza, ki bo kmalu sporočila svojo odločitev glede prvenstva.

Po koncu prvenstva v II. razredu skupine Maribor je stanje na lestvici sledeče:

1. Građanski Čakovec     10  8 1 1  31:14  17
2. Mura                  10  8 0 2  46:15  16