Enajst prejetih zadetkov in izpad iz pokala

Nogometaši Sobote so v slovenskem četrtfinalu pokala maršala Tita gostovali v Celju pri Kladivarju. Pred okrog 1500 gledalci so doživeli enega najhujših porazov, saj so izgubili z 11:2 (4:1) in to kljub temu, da so vodili z 0:1.

Kladivar: Bauman (Kranjc), Koren, Coklič, Kokotec, Vasić, Januz, Šega, Lukač, Per, Hribernik, Vodeb.

Sobota: Vrdjuka, Drvarič. Martinuzzi, Puškarič, Erjavec, Perić, Klepec (Maroša), Sečko, Miloševič, Maučec, Matjašec. Trener: Štefan Aki Norčič.

Strelci: 0:1 - Maučec (3'), 1:1 - Lukač, 2:1 - Vodeb (32'), 3:1 - Lukač (33' - 11m), 4:1 - Lukač (44'), 5:1 - Lukač (60'), 6:1 - Lukač (65'), 7:1 - Lukač (75'), 7:2 - Perić (76'), 8:2 - Hribernik (78'), 9:2 - Vodeb (80'), 10:2 - Hribernik (83'), 11:2 - Hribernik (88').

To je bila tipično prvenstvena tekma, značilna po silovitem tempu v vseh 90. minutah. Maučec je že v 3. min. dosegel vodstvo za Soboto, kar Celjane ni zmedlo in so v takojšnjem protinapadu po Lukaču izenačili. Odlični vratar Sobote Vrdjuka je imel polne roke dela, da je v naslednjih minutah ubranil pravo "kanonado" celjskih napadalcev. V 32. min. pa je moral le popustiti, ko je Hribernik napravil pravi slalom med vso obrambo Sobote in nesebično podal Vodebu, ki je brez težav zadel v črno. Le minuto za tem je sodnik Jakše nekoliko preostro dosodil enajstmetrovko, ki jo je Lukač zanesljivo spremenil v zadetek. Tik pred odmorom je Lukač dosegel rezultat 4:1.

V drugem polčasu sta obe enajsterici nadaljevali z odprto igro, kajti Sobota se še ni vdala, Kladivar pa je nadaljeval s silovitimi napadi. Dogodki so potekali približno takole: v 60. min. je Vrdjuka komaj odbil Hribernikov strel, prisebni Lukač pa je to žogo usmeril v mrežo: 5:1. 62. min, prinese Maučecu samo strel v vratnico. V 65. min. je sijajni Hribernik, najboljši igralec današnje tekme v Celju preigral vso obrambo Sobote, podal Lukaču in že je 7:1. 76. min. - Perić zniža na 7:2. 78 min. solo akcija Hribernikva - 8:2. 80. min. Hribernikov voley v vratnico. 82. min. Vodeb z 18 m močno strelja - 9:2, 83. min. sprehod Hribernika skozi obrambo Sobote 10:2, 88. min. Hribernik zaključi serijo golov in . doseže končni rezultat 11:2.

Kljub porazu je Sobota igrala v polju dopadljivo, Kladivar pa se je izkazal kot menda še nikdar, kar še posebno velja za napadalni kvintet.