Feri Maučec je tudi odličen atlet

Feri Maučec v svojih dvajsetih letih. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv Bojana Skalara

V nedeljo, 30. junija 1957, je bilo v Skopju tekmovanje za prvenstvo JLA (Jugoslovanska ljudska armada) v atletiki, na katerem je sodeloval tudi nogometaš Sobote Feri Maučec, ki služi vojaški rok.

Maučec se je izkazal že v predtekmovanju v Nišu in pozneje v Skopju, ko je zmagal v teku na 100 metrov in se uvrstil na prvenstvo JLA, ki je bilo prav tako v Skopju. Kot predstavnik Skopske armadne oblasti je z rezultatom 11,3 sekunde zasedel odlično tretje mesto in za seboj pustil nekatere državne atletske reprezentante.

NE SPREGLEJTE

Franc Maučec