Mura je gostila kombinirano ekipo mariborskega Rapida

Poročilo s tekme Mura : Rapid. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Tabor, 27. julij 1926

Članska ekipa Mure je po dolgem času znova igrala nogometno tekmo. Nazadnje so na igrišče stopili 7. marca 1926, ko so se pomerili z mariborskim Merkurjem. Po več kot štirih mesecih neigranja so gostili mariborski Rapid. Končni rezultat je bil 4:4.

Mura je igrala okrepljena z nekaterimi igralci iz Čakovca in Lendave, tekmo pa je zaznamovalo nešportno vedenje gledalcev, ki so goste obmetavali s kamenjem.

Rapid je v sezoni 1925/1926 v mariborskem okrožju Slovenske republiške lige osvojil prvo mesto (Mura šesto) in bil nato v finalu poražen z ljubljansko Ilirijo.

Po dolgem času bomo v Murski Soboti gledali članski nogomet. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Mörszka krajina, 25. julij 1926

Mura gosti kombinirano moštvo mariborskega Rapida. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Mörszka krajina, 18. julij 1926