Mura je pripravila športne prireditve na binkoštno nedeljo in ponedeljek

Mura pripravlja športne prireditve ob binkoštih. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Mörszka krajina, 23. maj 1926

Športni klub Mura je že drugič zapored pripravil športne prireditve in plesni večer na binkoštno nedeljo in ponedeljek. V nedeljo 23. maja 1926 ob 14.30 je bila prijateljska tekma med mladinsko nogometno ekipo Mure in Ljutomera. Mura je to tekmo zmagala s 5:1.

Ob štirih popoldne bi morala biti tudi hazena tekma med Muro in Viktorijo iz Zagreba, vendar zagrebčanke niso prispele v Mursko Soboto. Tekma med tema dvema nasprotnicama bi morala biti odigrana tudi v ponedeljek, 24. maja. Namesto tega sta med sabo igrali ženska in moška hazena ekipa Mure.

Zagrebčanke se za neudeležbo na tekmi niso opravičile, niti niso najavile, da jih ne bo. Športni klub Mura je zato sprožil vse postopke za povrnitev stroškov organizacije tekme.

Mladinci Mure so premagali mladince Ljutomera. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Mörszka krajina, 30. maj 1926