Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Mura premagala Bistrico

Strelec dveh zadetkov Dardan Shabanhaxhaj. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so se na igrišču z umetno travo pomerili z drugoligaško ekipo Kety Emmi & Impol Bistrica. Gre za ekipo, ki prihaja iz Slovenske Bistrice in ki po jesenskem delu zaseda deveto mesto. S klopi jo je vodil nekdanji trener in igralec Mure Franc Fridl. Končni rezultat je bil 3:1 (2:0). Za Muro sta zadela Shabanhaxhaj (12. in 43.) in K. Cipot (60.). Po visokem vodstvu naših nogometašev so do častnega zadetka prišli še Bistričani.

Črno-beli so v vsakem polčasu igrali z različno enajsterico. V prvem so igrali: Mihelak, Beganović, Balažic, Sadriu, Pucko, Šimkus, Šroler, Zličić, Turudija, Petković, Shabanhaxhaj. V drugem pa: Raduha, Kuzmić, Kobie, K. Cipot, Buček, Kous, Tripi, Brkić, Šarić, Daku, Klepač. Trener: Damir Čontala

Muraši so bili večji del tekme boljši tekmec in tudi dvakrat zadeli okvir vrat. V prvem polčasu je prečko zadel Turudija v drugem pa Klepač. Bistričani so v zadnjih sekundah tekme dosegli še drugi zadetek, ki pa je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Naši nogometaši bodo naslednjo tekmo igrali 23. januarja v Turčiji proti avstrijskemu Riedu. Tam bodo od 21. januarja do 2. februarja.

Predvidene tekme Mure
23. januar - Mura : Ried
28. januar - Mura : Shkëndija
1. februar - Mura : Dečić Tuzi
2. februar - Mura : Dnipro
7. februar - Mura : Aluminij

Enajsterica Mure v prvem polčasu. Stojijo od leve: Turudija, Petković, Sadriu, Mihelak, Balažic, Zličić. Čepijo: Šroler, Beganović, Pucko, Šimkus in Shabanhaxhaj. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Domantas Šimkus. V ozadju levo je Leard Sadriu. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nikola Petkovićč in Dardan Shabanhaxhaj. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Lazar Zličić Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Mura je tekmo prenašala prek Youtube kanala. Smiljan Kuhar (predstavnik za stike z javnostjo) je tekmo snemal s strehe glavne tribune. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Filippo Tripi Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si