Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Mura premagala rumunske pokalne prvake

Klemen Pucko. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so v Renkovcih odigrali pripravljalno tekmo z romunskim drugoligašem in pokalnim prvakom Corvinul Hunedoaro. Končni rezultat je bil 3:2 (2:1) za črno-bele.

Mura: Mihelak, Kous, Cipot, Sadriu, Pucko, Šarić, Nuhanović, Antolin, Kurtović, Kasalo in Maroša. V drugem polčasu so igrali: Turudija, Raduha, Tripi, Jovićević, Maruško, Proleta, Ščernjavič, Domjan, Koren, Kumer Čelik in Jelovica. Trener: Anton Žlogar.

Corvinul Hunedoara: Fl. Iacob, FV. Iacob, Chindris, Manolache, Neacsa, Hrezdac, Mitran, Bradu, Ubbink, Girbita, King. V drugem polčasu so igrali: Lefter - Pîrvulescu, Lică, Pop, Velisar - Cărăruş - Lupu, Roger, Hergheligiu, Câmpan - Goodnews, Buş. Trener: Florin Maxim.

Strelci: 1:0 - Antolin (5'), 2:0 - Pucko (17'), 2:1  Goodnews (42'), 2:2 - Hergheligiu (54' - 11m), 3:2 - Jelovica (80').

Prvi zadetek je padel v 5. minuti, ko je s kakšnih petindvajsetih metrov pod prečko zadel Antolin. Tudi drugi zadetek, ki je bil dosežen v 17. minuti je bil pravi evrogol. Po kotu in odbiti žogi je z roba kazenskega prostora s polvolejem zadel Pucko. Romuni so znižali v zaključku prvega dela. Muraši so izgubili žogo na nasprotnikovi polovici, Goodnews pa se je dosesedno sprehodil do Murinega kazenskega prostora in brez težav zadel za 2:1. Zadetek je padel v 42. minuti.

V 54. minuti so naši nogometaši storili prekršek v svojem kazenskem prostoru in sodnik je pokazal na belo točko. Uspešen izvajalec je bil Hergheligiu. Zadnji zadetek je padel v 80. minuti, ko je ostro podajo z desne Jelovica poslal za hrbet romunskega vratarja.

Za črno-bele ni igral nobeden nov igralec. Mursko Soboto je že zapustil Ukrajinec Artem Kholod, ki je doslej treniral z muraši in odigral prejšnjo tekmo v Lipi.

Nogometaši Mure se 25. junija odpravljajo na priprave v ameriški Michigan, kjer bodo trenirali v Michigan Stars Sports Centru. Tam bodo odigrali tudi pripravljalno tekmo.