Mura premagala rumunske pokalne prvake

Klemen Pucko. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so v Renkovcih odigrali pripravljalno tekmo z romunskim drugoligašem in pokalnim prvakom Corvinul Hunedoaro. Končni rezultat je bil 3:2 (2:1) za črno-bele.

Mura: Mihelak, Kous, Cipot, Sadriu, Pucko, Šarić, Nuhanović, Antolin, Kurtović, Kasalo in Maroša. V drugem polčasu so igrali: Turudija, Raduha, Tripi, Jovićević, Maruško, Proleta, Ščernjavič, Domjan, Koren, Kumer Čelik in Jelovica. Trener: Anton Žlogar.

Corvinul Hunedoara: Fl. Iacob, FV. Iacob, Chindris, Manolache, Neacsa, Hrezdac, Mitran, Bradu, Ubbink, Girbita, King. V drugem polčasu so igrali: Lefter - Pîrvulescu, Lică, Pop, Velisar - Cărăruş - Lupu, Roger, Hergheligiu, Câmpan - Goodnews, Buş. Trener: Florin Maxim.

Strelci: 1:0 - Antolin (5'), 2:0 - Pucko (17'), 2:1  Goodnews (42'), 2:2 - Hergheligiu (54' - 11m), 3:2 - Jelovica (80').

Prvi zadetek je padel v 5. minuti, ko je s kakšnih petindvajsetih metrov pod prečko zadel Antolin. Tudi drugi zadetek, ki je bil dosežen v 17. minuti je bil pravi evrogol. Po kotu in odbiti žogi je z roba kazenskega prostora s polvolejem zadel Pucko. Romuni so znižali v zaključku prvega dela. Muraši so izgubili žogo na nasprotnikovi polovici, Goodnews pa se je dosesedno sprehodil do Murinega kazenskega prostora in brez težav zadel za 2:1. Zadetek je padel v 42. minuti.

V 54. minuti so naši nogometaši storili prekršek v svojem kazenskem prostoru in sodnik je pokazal na belo točko. Uspešen izvajalec je bil Hergheligiu. Zadnji zadetek je padel v 80. minuti, ko je ostro podajo z desne Jelovica poslal za hrbet romunskega vratarja.

Za črno-bele ni igral nobeden nov igralec. Mursko Soboto je že zapustil Ukrajinec Artem Kholod, ki je doslej treniral z muraši in odigral prejšnjo tekmo v Lipi.

Nogometaši Mure se 25. junija odpravljajo na priprave v ameriški Michigan, kjer bodo trenirali v Michigan Stars Sports Centru. Tam bodo odigrali tudi pripravljalno tekmo.