Muraši pristali na ameriških tleh

Stisk rok kapetana Žige Kousa in strateškega partnerja Mure Georga Juncaja. V sredini je generalni direktor Agron Šalja. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Sam Allen

Nogometaši Mure so danes zjutraj, nekaj minut po polnoči po slovenskem oz. ob 18.00 po lokalnem času pristali na letališču Detroit. Igralce in strokovno vodstvo je pričakal in pozdravil strateški partner George Juncaj. Murina odprava se je nato napotila proti hotelu, danes popoldne po lokalnem času jih čaka prvi trening.

V ZDA je odpotovalo devetnajst igralcev, med katerimi pa ni poškodovanih igralcev. Zaradi težav z vizo je doma ostal tudi Leard Sadriu. Vsi, ki niso v Ameriki trenirajo na Fazaneriji po posebnem programu.

Želja Mure je, da bi na pripravah odigrali dve tekmi. Eden od nasprotnikov bi naj bil domači klub Michigan Stars, katerega lastnik je Juncaj. Klub tekmuje v ligi NISA, ki predstavlja tretji nivo tekmovanja v ZDA.

Kai Cipot. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Sam Allen

Žiga Kous. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Sam Allen

Matic Maruško. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Sam Allen

Amadej Maroša, Klemen Pucko in Tilen Ščernjavič. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Sam Allen